تعداد بازدید : ۴۴۰۴
کد خبر : ۲۰۱۵۵۹
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
صنایع انرژی بر مانند فولاد و سیمان در معرض ریسک قرار خواهند گرفت. ضمن اینکه افزایش نرخ گازوییل هم هزینه های حمل ونقل را افزایش می دهد و این موضوع هم می تواند چالشی برای سیمانی ها باشد.

به گزارش بورس نیوز بازار سرمایه امروز هم سبز بود و با پرش ۱۵۸۶ پله ای، شاخص کل در پایان هفته اول آذر خود را به ارتفاع ۳۱۱ هزار و ۲۳۰ واحدی رساند. این در حالی است که در چند روز اخیر شاهد افزایش نرخ ارز، محصولات فولادی، قطعات خودرو، محصولات غذایی و کرایه های حمل بوده ایم. اگرچه دولت اعلام کرده بعد از افزایش نرخ بنزین در سال جاری هیچ چیز دیگری گران نخواهد شد؛ اما همه چشم ها به بهارستان دوخته شده و منتظر ارایه لایحه بودجه دولت به مجلس و تعیین تکلیف بودجه بخش های مختلف و نرخ حامل های انرژی و... هستیم. مشخص شدن جزییات لایحه بودجه حتما آثاری بر بازار سرمایه ما خواهد داشت.

محمد گرجی آرا کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص تاثیر لایحه بودجه بر بازار سرمایه بیان کرد: چند نکته در مورد لایحه بودجه سال آینده، حایز اهمیت خواهد بود. نکته اول نرخ ارزی است که دولت در لایحه بودجه در نظر گرفته است. این نرخ ارز برای تعیین میزان شارژ پایه پولی و نرخ ارزاق اساسی و نرخ دارو و... اهمیت دارد. نکته دوم، نرخ حامل های انرژی است؛ به نظر می رسد دولت سال آینده چاره ای جز اصلاح نرخ حامل های انرژی ندارد و با فرض اصلاح نرخ حامل های انرژی، صنایع انرژی بر مانند فولاد و سیمان در معرض ریسک قرار خواهند گرفت. ضمن اینکه افزایش نرخ گازوییل هم هزینه های حمل ونقل را افزایش می دهد و این موضوع هم می تواند چالشی برای سیمانی ها باشد.

وی افزود: صنایعی هم هستند که احتمالا تحت تاثیر لایحه بودجه سال آینده، رشد می کنند. صنایع تولیدکننده برق، و همچنین صنایعی که مشمول دریافت ارز دولتی هستند و در صورت حذف ارز دولتی، حاشیه سود ریالی شان افزایش می یابد، پتانسیل رشد خواهند داشت. تولیدکنندگان روغن نباتی و داروسازان از جمله دریافت کنندگان ارز دولتی هستند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: