تعداد بازدید : ۷۴۶
کد خبر : ۲۰۱۵۸۸
نگاهی به عملکرد این پتروشیمی در آبان‌ماه؛
۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
این پتروشیمی توانست مجموع فروش ۸ ماهه خود را به ۵ هزار و ۸۷۶ میلیارد تومان برساند.

به گزارش بورس‌نیوز، پتروشیمی مبین درحالی گزارش فعالیت آبان‌ماه خود را منتشر کرد که در آخرین گزارش با ۳۲ درصد افزایش، ۱،۰۵۸ریال برای سهامداران خود سودسازی کرده بود.

بر پایه این گزارش، "مبین" آبان‌ماه را با میزان فروش حدود ۹۸۸ میلیارد تومانی به ثبت رساند و این درحالی است که مجموع فروش ۸ ماهه این شرکت، به ۵ هزار و ۸۷۶ میلیارد تومان بالغ شده است.

میانگین درآمد شرکت در ۷ ماهه گذشته ۶۹۸۳ میلیارد ریال بوده و طبق پیش‌بینی‌ها رقم ضعیفی برآورد نمی‌شود.

اما توضیحات همیشگی مبین از این قرار است:

۱-با توجه به ابلاغ دستورالعمل تنظیمی قیمت سرویس‌های جانبی به شرح مصوبه سیصد و هشتاد و دو در تیرماه ۹۸ برای سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ ازجانب شورای رقابت به شرکت ملی صنایع پتروشیمی، شرکت مذکور در تاریخ ۱۹/۰۵/۱۳۹۸ نرخ‌های سال ۱۳۹۷ را ابلاغ کرد.

این شرکت پیگیر اخذ نرخ‌های سال ۱۳۹۸ میباشد لیکن بدلیل عدم وصول ابلاغیه مذکور محاسبات براساس فرمول برای سال ۱۳۹۸ در ۶ ماهه اول سال اعمال شده و اصلاح نرخ فروش سه ماهه سوم در صورت‌های مالی ۹ماهه منتهی به ۳۰ آذر ۹۸ اعمال خواهد شد.

البته محاسبات صورتحساب‌های ارسالی به شرکت‌های مصرف کننده برای سال ۱۳۹۸ کماکان براساس موافقتنامه نرخ‌های سال ۱۳۹۴ بوده است و براساس قرارداد ۲۵ ساله با شرکت‌های مصرف کننده سرویس‌های جانبی، نرخ ارز اعلام شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ملاک عمل در صورتحساب‌های فروش شرکت پتروشیمی مبین قرار می‌گیرد.

نرخ تسعیر مذکور بر مبنای متوسط نرخ معاملاتی ارز پتروشیمی‌ها در سامانه نیما که توسط انجمن صنفی کارفرمایان پتروشیمی هر ماهه به شرکت ابلاغ می‌گردد لحاظ شده است اصلاحات جدول مذکور مربوط به اختلاف نرخ دلار اعلامی انجمن صنفی پتروشیمی و سامانه نیما است.

2- اصلاحات گاز مربوط به نرخ گاز خوراک شرکت‌های پتروشیمی زاگرس و پردیس بوده که تاثیری بر سود و زیان مبین ندارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: