تعداد بازدید : ۱۰۰۳
کد خبر : ۲۰۱۷۱۵
کارشناس صنعت فولاد در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
زمزمه احتمال افزایش نرخ گازوییل و جو روانی ناشی از افزایش هزینه های حمل و نقل سبب افزایش تقاضای محصولات فولادی در بازار و پر کردن ظرفیت خالی انبارها شده است.

نرخ فولادی‌ها منطقی‌تر شد

به گزارش بورس نیوز با وجود آنکه قیمت های جهانی محصولات فولادی رشد نداشته، قیمت محصولات فولادی در بورس کالا افزایش محسوسی داشته است.

نعمت اله محسنی کارشناس صنعت فولاد در گفتگو با بورس نیوز در خصوص دلایل افزایش قیمت محصولات فولادی در بورس کالا بیان کرد: تقاضای محصولات فولادی در بازار داخل افزایش داشته و این افزایش تقاضا، افزایش قیمت ها را در پی داشته است؛ اما نکته حایز اهمیت این است که قیمت محصولات فولادی پایین تر از قیمت های جهانی بوده و شیب صعودی قیمت محصولات فولادی، در واقع قیمت ها را منطقی تر و واقعی تر کرده است. اما قیمت محصولات فولادی هنوز هم از قیمت واقعی و جهانی کمتر است.

وی افزود: البته زمزمه احتمال افزایش نرخ گازوییل و جو روانی ناشی از افزایش هزینه های حمل و نقل سبب افزایش تقاضای محصولات فولادی در بازار و پر کردن ظرفیت خالی انبارها شده است. با توجه به اینکه تغییری در سطح تقاضای واقعی مصرف ایجاد نشده، در صورت ثبات قیمت های جهانی، احتمالا روند افزایش تقاضا تداوم نخواهد داشت.

محسنی در رابطه با پیش بینی روند قیمت محصولات فولادی گفت: فعلا نمی توان پیش بینی کرد افزایش قیمت ها تداوم خواهد داشت یا نه؛ اما مشکلی بر سر راه تولید فولاد ایران نیست و به نظر می رسد تولید و فروش ۲۸ میلیون تن فولاد در سال جاری، محقق خواهد شد.

کوروش
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
این مثلا کارشناس چطور کارشناسی هست که نمیدونه قیمت فولاد جهانی در یکماه اخیر ۸ درصد گرون شده
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: