تعداد بازدید : ۶۷۵۹
کد خبر : ۲۰۱۷۵۴
کارشناس صنعت سیمان در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
نکته مثبت در خصوص سیمانی‌ها، برنامه دولت برای احداث مسکن ملی در استان‌های مختلف است.

دو اتفاق مثبت پیش روی سیمانی ها

به گزارش بورس نیوز بعضی تحلیلگران معتقدند برخی اتفاقات احتمالی همچون افزایش نرخ گازوییل و حامل‌های انرژی و کاهش بودجه عمرانی در سال۹۹، ریسکی برای صنعت سیمان خواهد بود.

علی محمد بد کارشناس صنعت سیمان در گفتگو با بورسنیوز در این خصوص بیان کرد: افزایش نرخ احتمالی گازوییل و هزینه حمل یا هر افزایش هزینه‌ای که بهای تمام شده سیمان را افزایش دهد، ریسک سرمایه‌گذاری در صنعت سیمان محسوب نمی‌گردد؛ چراکه در صورت افزایش بهای تمام شده سیمان، نرخ فروش هم متناسب با افزایش هزینه‌ها تعدیل خواهد شد.

وی افزود: در بازارهای جهانی معمولا نرخ سیمان با نرخ فولاد ارتباط دارد و قیمت فولاد حدودا ۶برابر سیمان است. قیمت سیمان در بازارهای جهانی در حال حاضر چند برابر نرخ سیمان در بازار داخلی ما است. با درنظر گرفتن اختلاف معنادار قیمت سیمان ایران با قیمت های جهانی، افزایش قیمت سیمان، اتفاق عجیبی نیست. سیمانی ها به دنبال افزایش قیمت سیمان هستند و افزایش هزینه های تولید، زمینه ای برای اصلاح سریع تر نرخ سیمان خواهد بود.

وی در پاسخ به این سؤال که «آیا بعد از افزایش قیمت بنزین، احتمال افزایش تورم در ماه های آینده، تقاضای سیمان در بازار داخل را افزایش نداده است؟» گفت: تقاضای سیمان در بازار داخل تحت تاثیر تورم احتمالی رشد نداشته و فعلا روند تقاضا، عادی و منطقی است.

وی اضافه کرد: نکته مثبت در خصوص سیمانی ها، برنامه دولت برای احداث مسکن ملی در استان های مختلف است. این طرح تقاضای سیمان در بازار داخل را افزایش داده و اثر مطلوبی بر فروش سیمانی ها خواهد داشت. البته با توجه به احتمال افزایش کرایه های حمل، شرکت های سیمانی که به بازار مصرف نزدیک تر باشند، اوضاع بهتری خواهند داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: