تعداد بازدید : ۱۳۸۹
کد خبر : ۲۰۱۸۶۷
مدیر فروش کارخانجات ایران مرینوس در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
بازار فروش علاوه بر واردات محصولات مشابه خارجی، به کیفیت محصولات تولید داخل هم وابسته است. البته به دلیل افزایش نرخ ارز، محصولات داخلی نسبت به محصولات وارداتی ارزان تر است و این موضوع می تواند در فروش شرکت ها موثر باشد.

علت صف خرید بعد از بازدهی ۲۳۰ درصدی!

به گزارش بورس نیوز، یکی از سهم های پربازده امسال، سهم شرکت کارخانجات ایران مرینوس بوده است. «نمرینو» از ابتدای امسال بیش از ۲۳۰ درصد رشد قیمت داشته و امروز هم با صف خرید همراه بود.

شرکت کارخانجات ایران مرینوس در ۶ ماهه اول امسال با یک پرش خیره کننده، زیان ۳۶ ریالی ۶ ماهه سال قبل را به سود ۹۱ ریالی تبدیل کرد. گزارش های ماهانه این شرکت هم اوضاع مساعدی نشان می دهد و درآمد فروش ۸ ماهه منتهی به آبان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد بیش از ۱۰۰ درصدی نشان می دهد. این وضعیت می تواند ناشی از کاهش جذابیت واردات محصولات مشابه و رونق فروش محصولات نساجی داخلی باشد.

امیرحسین طباطبایی مدیر فروش شرکت کارخانجات ایران مرینوس در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت فروش شرکت بیان کرد: اگرچه افزایش نرخ ارز از جذابیت واردات محصولات مشابه خارجی کاسته، ولی نمی توان گفت تحریم و افزایش نرخ ارز به نفع صنعت نساجی بوده است. بعضی شرکت های نساجی، بخشی از مواد اولیه خود را از طریق واردات تامین می کردند و با شروع تحریم ها، روند واردات مواد اولیه دچار مشکل شد و شرکت‌ها ناچار به جایگزین کردن مواد اولیه کم کیفیت تری در تولید خود شدند. ضمن اینکه افزایش نرخ ارز، بهای تمام شده را هم تحت تاثیر قرار داده است. شرکت ایران مرینوس هم در ابتدای تحریم ها دچار مشکلاتی شد، اما به تدریج این مشکلات برطرف شد و مسیر واردات باز شد.

وی افزود: بازار فروش علاوه بر واردات محصولات مشابه خارجی، به کیفیت محصولات تولید داخل هم وابسته است. البته به دلیل افزایش نرخ ارز، محصولات داخلی نسبت به محصولات وارداتی ارزان تر است و این موضوع می تواند در فروش شرکت ها موثر باشد.

وی در خاتمه تصریح کرد: شرکت ایران مرینوس در دو مقطع از سال، فروش بیشتری دارد؛ ۳ ماهه دوم سال به سبب تقاضای لباس مدارس و ۳ ماهه چهارم به دلیل نزدیکی به ایام عید نوروز. اما امیدواریم با بهبود اوضاع اقتصادی کشور و افزایش قدرت خرید مردم، فروش شرکت به معنای واقعی رونق بگیرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: