کد خبر : ۲۰۱۹۰۵
در صورت‌های مالی ۶ ماهه اتفاق افتاد؛
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
این شرکت سود عملیاتی دوره مالی مورد گزارش را ۱۹۴میلیارد ریال اعلام کرد و در مقایسه با مدت مشابه سال مالی گذشته ۱۴۳درصد افزایش یافته است.

به گزارش بورس نیوز، شرکت کشت و دام قیام اصفهان در اطلاعات و صورت‌های مالی ۶ماهه خود اعلام کرد سود هر سهم ۷۲۶ریال رسیده است. این رقم در حالی اعلام شد که در دوره مالی سه ماهه سود هر سهم ۲۲۰ریال محقق شده بود.

این شرکت سود عملیاتی دوره مالی مورد گزارش را ۱۹۴میلیارد ریال اعلام کرد و در مقایسه با مدت مشابه سال مالی گذشته ۱۴۳درصد افزایش یافته است.

همچنین سود خالص را با رشد ۱۳۷درصدی مبلغ ۲۵۴میلیارد ریال و سود انباشته را ۲۵۸میلیارد ریال منتشر کرد.
از سوی دیگر در برآوردی که این شرکت از تغییرات نرخ فروش محصولات و نرخ خرید مواد اولیه داشته نرخ فروش شیر از ۲۲خرداد را طبق مصوبه مورخ ۲۲خرداد۱۳۹۸ با نرخ ۲۳هزار و ۹۰۰ریال بدون احتساب جوایز تناژ، چربی و ... محاسبه خواهد شد، لذا جوایز چربی، سوماتیک، بار میکربی، پروتئین و جایزه تناژ و حامل به مبلغ پایه اضافه خواهد شد. همچنین در صورت عدم کنترل عوامل موثر در قیمت تمام شده و عدم حمایت دولت در تخصیص ارز جهت تامین نهاده‌های دامی (جو، ذرت دانه‌ای و کنجاله سویا) انتظار می‌رود هزینه مواد مصرفی نسبت به ۶ماهه اول افزایش یابد.

"زقیام" با توجه به افزایش حقوق و سربار و همچنین افزایش نرخ خرید علوفه و یونجه خشک در صورت ادامه حمایت دولت از واردات نهاده‌های دامی پیش بینی می‌شود که قیمت تمام سال جای نسبت به سال قبل رشد داشته باشد.

این شرکت در توضیحات خود به جزئیات منابع تامین مالی شرکت در پایان دوره پرداخته که با اشاره به هزینه‌های مالی منتهی به ۳۱خرداد۱۳۹۸ مبلغ ۱۰میلیارد و ۳۹۹میلیون ریال است که نسبت به دوره مشابه قبل (۱۳میلیارد و ۹۸۹میلیون ریال) ۳۴/۵۲ درصد کاهش یافته است.

در دوره مالی مذکور عمده خرید دارایی‌های ثابت این شرکت شامل خرید دستگاه شیردوشی، پلیت کولر، تعدادی تابلوی برق، تعدادی پمپ وکیوم شیردوشی، مخرن ذخیره خوراک دام، تانکر آبگرمکن بزرگ، الکتروموتور ۳۰ اسب و ... است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"بترانس" آماده برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی شرکت ایران ترانسفو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ برگزار می شود.
مجمع

مجمع "دپارس" در هشتمین روز تیرماه

مجمع عمومی شرکت پارس دارو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می‌شود.

"شاراک" سهامداران را به مجمع دعوت کرد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی شازند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ برگزار می شود.
سهامداران

سهامداران "غبهار" بخوانند

شرکت کشت و صنعت بهاران گلبهار خراسان زمان پرداخت سود به سهامدارانش را مشخص کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: