تعداد بازدید : ۹۴۳
کد خبر : ۲۰۲۱۲۸
عقب‌نشینی به چه قیمت!
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
از دیگر نکات صورت‌های مالی حسابرسی شده منتشره از این شرکت، افت فروش مقداری این شرکت در ۶ ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است.

عقب نشینی سازمان بورس به چه قیمت؟

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده حتی دادگاه تجدیدنظر هم رای به ورشکستگی شرکت گاز لوله داده، همچنان شاهد معاملات این نماد در بازار پایه فرابورس هستیم.

حال اینکه چرا سهام شرکتی که در مسیر تصفیه بوده و زیان‌انباشته‌ای در ۹۹۰میلیارد ریالی را یدک می‌کشد همچنان در بازار سهام کشور معامله می‌شود، سوالی است که شاید پاسخش را می‌بایست از مدیران شرکت فرابورس، سازمان بورس و ... پرسید.

از نکات قابل توجه در شناسایی ۱۹میلیارد ریالی سود عملیاتی این شرکت در ۶ماهه نخست سال مالی۱۳۹۸ و افت بیش از ۷۳درصدی نسبت به ۹۵میلیارد ریال مدت مشابه سال مالی گذشته، می‌توان به شناسایی ۷۶میلیارد ریال هزینه‌های مالی اشاره داشت که بنا به اظهارات حسابرس عمدتا مربوط به هزینه‌های دادگاه تجدیدنظر ورشکستگی شرکت در سال قبل است.

عقب نشینی سازمان بورس به چه قیمت؟

از دیگر نکات صورت‌های مالی حسابرسی شده منتشره از این شرکت، افت فروش مقداری این شرکت در ۶ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است.

بر اساس این گزارش، اصلی‌ترین و نکته عطف گزارش حسابرسی شده این شرکت در انتهای سال مالی۱۳۹۷، شناسایی زیان غیرعملیاتی بیش از ۱.۶۸۴ میلیارد ریالی است. بنا بر بند حسابرس، اعتراضات بانک‌های اقتصادنوین و ملت در خصوص عدم پذیرش موضوع ورشکستگی این شرکت در سال ۱۳۹۳ نهایتا منجر به بررسی در دادگاه تجدید نظر خواهی شد و این دادگاه اداعا‌های این شرکت را مبنی بر ورشکستگی رد کرده است.

عقب نشینی سازمان بورس به چه قیمت؟

بر همین اساس، این شرکت مبلغ ۱.۵۳۵ میلیارد ریال را بابت هزینه‌های مالی و اصل تسهیلات سال‌های مورد بحث در سرفصل سایر هزینه‌های شناسایی کرده و در مجموع منجر به تحقق زیان خالص ۱.۵۲۹ میلیارد ریالی و نیز زیان‌انباشته انتهای دوره ۶ ماهه نخست شرکت به میزان ۹.۰۰۰ میلیارد ریال کرده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: