تعداد بازدید : ۱۱۸۰
کد خبر : ۲۰۲۱۴۷
این داروساز بر یک گروه تولیدی متمرکز شد؛
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
این شرکت که در گزارش حسابرسی نشده ۶ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۸ موفق به تحقق ۶۵.۴ میلیارد ریال سود خالص شده بود که در گزارش حسابرسی شده این شرکت به ۷۷.۷ میلیارد ریال افزایش یافت.

افزایش سود خالص

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که شرکت تولید مواد اولیه دارویی البرز بالک در سال مالی ۱۳۹۷، به لطف رشد بیش از ۳۸درصدی درآمد‌های عملیاتی خود و البته شناسایی سود بی‌کیفیت فروش ساختمان، سودی ۷۷۲ریالی را به ازای هر سهم محقق کرده بود، عملکرد ۶ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۸ این شرکت خبر از شناسایی تنها ۱۷۷ ریال سود خالص به ازای هر سهم بود.

این شرکت که در گزارش حسابرسی نشده ۶ماهه نخست سال مالی۱۳۹۸ موفق به تحقق ۶۵.۴میلیارد ریال سود خالص شده بود که در گزارش حسابرسی شده این شرکت به ۷۷.۷میلیارد ریال افزایش یافت.

عمده تفاوت و افزایش سود خالص شرکت در گزارش‌های حسابرسی شده و نشده شرکت را می‌توان مربوط به کاهشی در حدود ۴۷میلیارد ریالی بهای تمام شده و همچنین شناسایی هزینه‌ای ۲۰.۴میلیارد ریالی سایر هزینه‌های عملیاتی در گزارش حسابرسی شده شرکت دانست.

از جمله نکات قابل توجه این گزارش می‌توان به ادامه سیاست‌های تولید و فروش این شرکت در مدت مورد گزارش بوده به طوری که همچون ۶ماهه مدت مشابه سال قبل، بخش عمده فروش شرکت مربوط به فروش گروه دارویی عمومی است.

افزایش سود خالص

از دیگر نکات قابل تامل در عملکرد ۶ماهه این شرکت می‌توان به افزایش چشمگیر مقادیر فروش محصولات گروه دارویی عمومی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اشاره کرد که این موضوع یکی موثرترین دلایل شناسایی سود خالص شرکت است.

افزایش سود خالص

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: