تعداد بازدید : ۸۳۸
کد خبر : ۲۰۲۲۵۰
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
زمانی که استدلال سهامداران تنها بر پایه "خرید دارایی" متمرکز شود، دیگر موضوع "سود"، "فروش" و "طرح توسعه شرکت‌ها" جایگاهی نداشته و تاثیر این امر در بازار سهام، کاملا مشهود است.
 
میشه شما تیتر بگین؟
 
فرشید اردبیلیون جهانی مدیرعامل کارگزاری جهان سهم در بررسی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: خیلی از سهم‌ها در بازار خرده فروشی رشد کرده اند و این امر مشکل زا خواهد بود.

وی ادامه داد: زمانی که استدلال سهامداران تنها بر پایه "خرید دارایی" متمرکز شود، دیگر موضوع "سود"، "فروش" و "طرح توسعه شرکت‌ها" جایگاهی نداشته و تاثیر این امر در بازار سهام، کاملا مشهود است.

این کارشناس بازار سرمایه به چندین برابر شدن سهم‌ها اشاره کرد و افزود: از طرف دیگر، سهامداران درصدی که مدیریت سهم خود را بر عهده دارند قادر به فروش سهام خود نبوده و یا قیمت‌ها به گونه است که خریداری برای آن وجود ندارد. 

وی همچنین ادامه داد:قیمت بازار خرده فروشی با قیمت سهام مدیریت یا سهام عضو هیئت مدیره‌ای بسیار متفاوت بوده و این‌ها اجازه فروش سهام خود را در بازار خرد نداشته و در صورت اقدام به فروش نیست بالاتر از یک درصد قادر به فروش نیستند. 

جهانی به ایجاد مشکل و دوگانگی در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: این موارد به مراتب در بورس به چشم می‌خورد یعنی سهام خرد هر روز مثبت شده و اگر اقدام به عرضه بلوک کند خریداری برای آن وجود نخواهد داشت.

وی در پایان تصریح کرد: سهام خرد مناسب بوده، در تعداد محدود عرضه می‌شود. چنین سهم‌هایی با سرمایه کم چندین بازیگر پیدا کرده که به اداره سهام می‌پردازند و با نوسانات بازار کار و درآمد زایی دارند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: