تعداد بازدید : ۱۰۴۰
کد خبر : ۲۰۲۲۵۰
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
زمانی که استدلال سهامداران تنها بر پایه "خرید دارایی" متمرکز شود، دیگر موضوع "سود"، "فروش" و "طرح توسعه شرکت‌ها" جایگاهی نداشته و تاثیر این امر در بازار سهام، کاملا مشهود است.
 
میشه شما تیتر بگین؟
 
فرشید اردبیلیون جهانی مدیرعامل کارگزاری جهان سهم در بررسی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: خیلی از سهم‌ها در بازار خرده فروشی رشد کرده اند و این امر مشکل زا خواهد بود.

وی ادامه داد: زمانی که استدلال سهامداران تنها بر پایه "خرید دارایی" متمرکز شود، دیگر موضوع "سود"، "فروش" و "طرح توسعه شرکت‌ها" جایگاهی نداشته و تاثیر این امر در بازار سهام، کاملا مشهود است.

این کارشناس بازار سرمایه به چندین برابر شدن سهم‌ها اشاره کرد و افزود: از طرف دیگر، سهامداران درصدی که مدیریت سهم خود را بر عهده دارند قادر به فروش سهام خود نبوده و یا قیمت‌ها به گونه است که خریداری برای آن وجود ندارد. 

وی همچنین ادامه داد:قیمت بازار خرده فروشی با قیمت سهام مدیریت یا سهام عضو هیئت مدیره‌ای بسیار متفاوت بوده و این‌ها اجازه فروش سهام خود را در بازار خرد نداشته و در صورت اقدام به فروش نیست بالاتر از یک درصد قادر به فروش نیستند. 

جهانی به ایجاد مشکل و دوگانگی در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: این موارد به مراتب در بورس به چشم می‌خورد یعنی سهام خرد هر روز مثبت شده و اگر اقدام به عرضه بلوک کند خریداری برای آن وجود نخواهد داشت.

وی در پایان تصریح کرد: سهام خرد مناسب بوده، در تعداد محدود عرضه می‌شود. چنین سهم‌هایی با سرمایه کم چندین بازیگر پیدا کرده که به اداره سهام می‌پردازند و با نوسانات بازار کار و درآمد زایی دارند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: