تعداد بازدید : ۲۶۹۰
کد خبر : ۲۰۲۲۷۴
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
علاوه بر تاثیر مثبت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها بر اصلاح ساختار مالی خودروسازان، این افزایش سرمایه چشم انداز آتی این شرکت ها را هم بهبود خواهد بخشید.

به گزارش بورس نیوز، خودروسازان اگرچه صورت های مالی قابل قبولی ارایه نکردند و تحریم ها و افزایش نرخ ارز اثر منفی پررنگی بر روند سودآوری دو شرکت بزرگ خودروساز کشور داشته؛ اما سهم این دو شرکت، امسال بازدهی مطلوبی برای سهامداران به ارمغان آورده اند. سهم شرکت ایران خودرو از ابتدای سال جاری رشد قیمت تقریبا ۱۸۷ درصدی داشته و مهم ترین دلیل جذابیت این سهم احتمالا برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها است. این شرکت دارایی های بسیار زیادی در تملک دارد و با توجه به رشد چشمگیر ارزش این دارایی ها و نیز عدم تجدید ارزیابی آنها در چند دهه اخیر، انتظار می رود افزایش سرمایه جذابی در انتظار این شرکت باشد.

مازیار فتحی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص پیش بینی وضعیت کلی بازار سرمایه بیان کرد: بازار سرمایه در روزهای اخیر، روند صعودی داشته؛ اما این رشد نسبت به شهریورماه، معقول تر و ملایم تر بوده است. خبری از رشد شارپ سهم ها نیست و هر سهم متناسب با وضعیت خود، حرکت می کند. کما اینکه برخی سهم ها هم منفی معامله می شوند.

وی افزود: جریان ورود پول به بازار هم عقلانی تر شده و با توجه به کاهش هیجان معامله گران، روند کلی بازار سرمایه مثبت به نظر می رسد.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با وضعیت سهم های خودرویی گفت: اگرچه به لحاظ عملیاتی، شرکت های خودروساز وضعیت مناسبی ندارند؛ اما با در نظر گرفتن پتانسیل افزایش سرمایه دو شرکت خودروساز از محل تجدید ارزیابی، سهم های این دو شرکت پتانسیل رشد قیمت خواهد داشت.

وی اضافه کرد: علاوه بر تاثیر مثبت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها بر اصلاح ساختار مالی خودروسازان، این افزایش سرمایه چشم انداز آتی این شرکت ها را هم بهبود خواهد بخشید. بنابراین به تداوم رشد قیمت سهم شرکت ایران خودرو خوشبین هستم و توصیه به نگهداری سهم تا اوایل سال آینده دارم. البته سهم شرکت سایپا هم در حال حاضر چنین شرایطی داشته و انتظار افزایش قیمت سهم می رود.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
زیرمجموعه‌ های خودروسازان برای تامین حقوق پرسنل خود با سهام گروه خودرویی نوسان گیری می‌کنند
کارشناسانی که برای خودروسازان تحلیل میکنند عمدتا آبشخور سردمداران خودروساز هستند

این همه سهام بنیادی و ارزنده در بازار هست که در مجامع هم سود خوبی توزیع میکنند
حالا چرا سهام خودرویی!!!!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: