تعداد بازدید : ۹۴۷
کد خبر : ۲۰۲۳۴۱
بررسی ها نشان داد:
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱

 

به گزارش بورس نیوز، در ۱۳ آذر ماه ۱۳۹۸ و درست ۲۰ روز پس از شوک قیمت بنزین، قیمت دلار با ۱۵ درصد افزایش نسبت به یک ماهه قبل از آن به ۱۳۰۰۰ تومان صعود کرد.

 

 بر خلاف ادعاها و شعارهای مسئولین دولتی، افزایش ۳ برابری بهای بنزین شروعی شده است برای «بی ثباتی اقتصاد کلان کشور» و دور جدید افزایش قیمت ها و اخذ مالیات تورمی از عامه مردم.

افزایش قیمت ارز به دنبال خود افزایش بهای کالاها و پس از آن خدمات را به همراه دارد و توجیهی می شود برای دولت تا همه چیز را گران و گرانتر کند.

 

 مردم سه دهه است که با اجرای نسخه های نئولیبرال آزادسازی قیمت ها در چنبره مارپیچ فلاکت ساز «افزایش نرخ ارز>افزایش نرخ تورم>افزایش نرخ ارز» گرفتار آمده اند، آن هم در اقتصادی که هیچ چیز آن درست کار نمی کند، در دستان اقلیتی خاص اداره می شود، دستمزدها به شدت سرکوب می گردد، بخش خصوصی واقعی جایگاهی در آن ندارد و میدان بازی به شدت ناعادلانه و ناترازی بین عامه مردم و اقلیت «رانتی-رفاقتی-غارتی» شکل گرفته است.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: