تعداد بازدید : ۵۷۷
کد خبر : ۲۰۲۴۶۱
بورس نیوز گزارش می‌دهد:
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
معاملات محصولات پلیمری و شیمیایی در بورس کالا با رشد همراه بود و هفته‌ای با خبر‌های خوب را رقم زد.
 
هفته خوب پلیمری و شیمیایی بورس کالا
 
به گزارش بورس نیوز، حجم داد وستد پلیمر‌ها با رشدی ۱۱ درصدی همراه بود که بالاترین رقم از هفته منتهی به اسفندماه سال گذشته یعنی ۸۸ هزار و ۲۱۷.۵۶ تن به ثبت رسید که نشان از تدام روند افزایشی حجم معامله پلیمر‌ها در بورس کالا است.

همچنین حجم تقاضای پلیمر‌ها در بورس کالا نیز رشدی ۱۷.۶ درصدی را تجربه کرد و موجب ثبت رقم ۱۴۱ هزار و ۸۰۰ تن تقاضا در این بازار شد که بالاترین رقم از مهر ماه سال گذشته تاکنون بوده است.

در شرایطی که هفته اخیر قیمت‌های پایه در بورس با افزایش نرخ اعلام شد، اما اطلاعات موجود حاکی از رونق بازار پلیمر‌های بورس کالا است.

حجم عرضه پلیمر‌ها در بورس کالا با رشدی ۳.۶۷ درصدی نسبت به هفته گذشته، رقم ۹۳ هزار و ۲۰۰ تن را به ثبت رساند که بالاترین رقم ثبت شده از هفته منتهی به ۱۱ مهر تاکنون است؛ بنابراین با توجه به جریان معاملاتی موجود، شاهد افزایش جذابیت تولید صنایع تکمیلی بوده و می‌توان به آینده این صنایع امیدوار شد، آن هم در شرایطی که انتظار بالارفتن حجم صادرات محصولات نهایی وجود دارد. 

حجم معاملات هفتگی بازار ترکیبات شیمیایی بورس کالا نیز رشدی ۱۲ درصدی را تجربه کرد که نشان از فاز صعودی از لحاظ حجم معاملات این بازار دارد.

سیگنال موجود را باید جدی گرفت چرا که پتانسیل سفته بازی و واسطه گری در این گروه کالایی به شدت محدود بوده و رشد حجم معاملات شیمیایی‌ها را می‌توان به عنوان یک داده قطعی برای رونق تولید در صنایع میان دستی و پایین دستی محسوب کرد. 

لازم به ذکر است حجم عرضه ترکیبات شیمیایی بورس کلا با ۵ درصد رشد، میزان تقاضای ۵.۵ درصدی را نیز به ثبت رسانده و در نهایت حجم معاملات را به بیش از ۳۳ هزار تن رساندیده که بالاترین رقم معاملاتی از اواخر سال گذشته تا کنون است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: