تعداد بازدید : ۱۱۴۶
کد خبر : ۲۰۲۴۸۵
لزوم ارائه توضیحات مدیران بانک در خصوص نحوه رفع بندهای شرط حسابرس؛
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸
بیش از ۹۱ هزار میلیارد ریال از تسهیلات ارائه شده توسط این بانک مجددا از طبقه غیرجاری با ارائه تسهیلات استمهالی به وام‌گیرندگان مجددا به طبقه جاری بازگشته است.

بندهای سنگین گزارش حسابرس

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، حسابرس بانک ملت، سود خالص کسب شده این بانک در دوره ۶ ماهه را با لحاظ برخی موارد تایید کرد.

سود خالص کسب شده بانک ملت در دوره ۶ ماهه نخست امسال به میزان ۱۵ هزار و ۳۷۴ میلیارد ریال شناسایی شده است.

این سودآوری در حالی محقق شده است که شاهد اعمال برخی بند‌های سنگین در گزارش مشروط حسابرس شرکت هستیم.

بندهای سنگین گزارش حسابرس

از جمله بند‌های اصلی این گزارش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

•عدم محاسبه ذخایر لازم بابت اکچوئری مربوط به بازنشستگان بانک که بر این اساس و بر اساس محاسبات صورت گرفته توسط صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها، مبلغ ۱۰۰.۱۳۸ میلیارد ریال می‌بایست در دفاتر بانک ملت شناسایی شود که از این مبلغ صرفا مبلغ ۳۸.۳۲۲ میلیارد ریال شناسایی شده و شاهد مغایرت سنگین بیش از ۶۱ هزار میلیارد ریالی هستیم.

•بیش از ۹۱ هزار میلیارد ریال از تسهیلات ارائه شده توسط این بانک مجددا از طبقه غیرجاری با ارائه تسهیلات استمهالی به وام‌گیرندگان مجددا به طبقه جاری بازگشته است.

وصول این مطالبات با توجه به عدم پرداخت آن‌ها در مواعد مقرر در هاله‌ای از ابهام قرار دارد همچنین بخشی از مطالبات ارزی این بانک نیز که مبلغ آن در گزارش حسابرس ذکر نشده با شرایط مشابهی روبرو هستند.

• سازمان امور مالیاتی بابت اجرای قانون رفع موانع تولید و بند‌های "ب" و "پ" ماده ۱۷ این قانون، مبلغ ۳۳.۱۶۷میلیارد ریال بدهی مالیاتی به حساب این بانک منظور کره ضمن آنکه بابت مالیات عملکرد سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۶ این بانک در مجموع مبلغ ۲۲.۸۲۳ میلیارد ریال مالیات مطالبه شده است که در صورت‌های مالی بانک صرفا مبلغ ۳.۴۵۲ میلیارد ریال شناسایی شده است.

• مبلغی بیش از ۲۶ هزار میلیارد ریال بابت مطالبات از دولت بر خلاف رویه‌های تعیین شده توسط هیئت وزیران در خصوص مطالبات بانک‌ها از دولت در صورت‌های مالی شناسایی شده است.

به نظر می‌رسد که با توجه به ارقام سنگین بند‌های حسابرس، توضیحات مدیران شرکت در خصوص نحوه رفع این بند‌ها که می‌تواند اثرات قابل توجهی بر عملکرد و سود انباشته آن داشته باشد، ضروری است.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
بانک ملت کارش درسته حسابش از همه بانکها جداست ماشالله
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: