تعداد بازدید : ۷۳۴
کد خبر : ۲۰۲۵۶۵
"مالیات" عاملی برای کاهش سود خالص این نیروگاه؛
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
در گزارش حسابرسی نشده ۶ماهه سال مالی ۱۳۹۸، تولید نیروی برق دماوند با اعلام تعدیل منفی ۱۲درصدی سود خود، بازهم سهامداران خود را ناامید کرد.

قیمتی که سیستم نظارت سازمان بورس را زیر سوال می‌برد

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از رشد عجیب و البته معنادار قیمت سهم شرکت نیروی برق دماوند که به واسطه ضعف نظارتی سازمان بورس و کاهش شدید سهام شناور این شرکت توسط بانک دی و زیرمجموعه‌های آن (بیش از ۹۹.۵درصد از سهام این شرکت فعال در تابلوی فرابورس در اختیار مجموعه دی است) رقم خورد، حالا در صورت‌های مالی ۶ماهه حسابرسی نشده این شرکت شاهد تعدیل منفی سودآوری در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل هستیم.

ظاهرا پس از گزارش‌های ناامیدکننده و اعلام زیان‌های چند هزار میلیاردی بانک دی در سال اخیر، حال نوبت به تعدیلات منفی سودآوری زیر مجموعه‌های این بانک رسیده است.

تولید نیروی برق دماوند که مالکیت ۹۹.۵درصدی این شرکت متعلق به بانک دی و زیرمجموعه‌های آن بوده و در گزارش حسابرسی نشده ۶ماهه سال مالی ۱۳۹۸ خود با اعلام تعدیل منفی ۱۲درصدی سود خود، بازهم سهامداران خود را ناامید کرد.

در حالی که این شرکت موفق به تحقق سود خالصی ۲.۴۸۳میلیارد ریالی در ۶ماهه سال مالی ۱۳۹۸ شده بود در ۶ماهه سال مالی جاری، تنها ۲.۱۷۸میلیارد ریال سود خالص را به ثبت رساند که بخش عمده‌ای از این کاهش سودآوری، مربوط به کاهش حاشیه سود ناخالص به واسطه افزایش بهای تمام شده بود.

قیمتی که سیستم نظارت سازمان بورس را زیر سوال می‌برد

بر پایه این گزارش، درآمد‌های شرکت در ۶ماهه سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشدی ۲۷۵میلیارد ریالی و سود ناخالصی در حدود ۲.۸۰۱میلیارد ریال را نشان می‌دهد، شناسایی بیش از ۶۶۶میلیارد ریال مالیات، منجر به کاهش در حدود ۳۰۲میلیارد ریالی سود خالص شده است.

از نکات قابل توجه در خصوص سهام شرکت می‌توان به نسبت بالای "P/E" و ارزش بیش از ۱۳.۹۰۰میلیارد تومانی شرکت اشاره کرد، در حالی که بخش عمده‌ای از دارایی‌های شرکت از محل بدهی‌های سنگین به سهامدار عمده است.

قیمتی که سیستم نظارت سازمان بورس را زیر سوال می‌برد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: