تعداد بازدید : ۹۲۵
کد خبر : ۲۰۲۶۵۹
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با بورس‌نیوز:
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
یکی از مشوق‌های بازار سرمایه یقینا معافیت‌های مالیاتی است و این امر می‌تواند در رونق بازار بورس نقش مهمی ایفا کند، اما اگر در بورس به تولید منجر شود ازین قانون مستثناء خواهد بود.
 
معافیت‌های مالیاتی مشوقی برای بازار سرمایه 
 
 
عزت الله یوسفیان ملا، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در خصوص حذف معافیات‌های مالیاتی و تاثیرآن درتولید به بورس نیوز گفت: در مناطقی که "محروم" و "ویژه" نباشند حذف اتفاق نمی‌افتد اما؛ نباید فراموش کرد که اصل این معافیت‌ها در خصوص مناطق محروم آن هم در یک مدت مشخص، وضع شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به این موضوع که اگر مشوقی وجود نداشته باشد هیچ سرمایه‌گذاری در نقاط محروم صورت نمی‌گیرد افزود: در تمام دنیا، سرمایه‌گذار دارای یک معافیت مالیاتی در مناطق محروم است اما؛ در ایران این امر در مناطق دیگر به شدت تسری پید ا کرده است. 

یوسفیان ملا تصریح کرد: به جز مناطق محروم و کارکنان دولت که کمتر از سه میلیون تومان حقوق می‌گیرند، باید جلوی حذف معافیت مالیاتی دیگر گروه‌ها گرفته شود.
 
حذف معافیت مالیاتی هنرمندان راهی برای حفظ هنر
نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به حذف معافیت‌های مالیاتی هنرمندان اظهار داشت: بسیاری از هنرمندان وضعیت مالی خوبی نداشته و از امکانات مالی و درمانی برخوردار نیستند.
 
یوسفیان ملا در خصوص حذف معافیت‌های مالیاتی وتاثیر آن در بازار سرمایه گفت: بورس در راستای تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی، به هر مقداری که مشوق‌های آن افزایش پیدا کند، رونق تامین‌مالی بنگاه‌های اقتصادی را شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: یکی از مشوق‌های بازار سرمایه یقینا معافیت‌های مالیاتی است و این امر می‌تواند در رونق بازار بورس نقش مهمی ایفا کند، اما اگر در بورس به تولید منجر شود ازین قانون مستثناء خواهد بود.

به گزارش بورس نیوز، در حالی که اقتصاد ایران درگیر کسری بودجه است، خبر معافیت صد در صدی هنرمندان از مالیات خبرساز شد.
 
به گزارش بورس نیوز، چندی پیش محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه با دستور یک فوریتی تمام فعالیت‌های انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را معاف از مالیات اعلام کرد.

برخی دلیل این تصمیم را کمک به بهبود وضعیت هنری کشور دانسته اند و به نظر می‌رسد دولت در حالی اقدام به بخشش مالیاتی کرده که یکی از سرفصل‌های مهم اصلاح ساختار بودجه، اصلاح معافیت‌ها و توسعه پایه‌های مالیاتی است.

اگرچه رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنان بر معافیت مالیاتی هنرمندان اصرار د ارد اما؛ وزارت اقتصاد به عنوان متولی اصلی مالیات ستانی هنوز موضع خود را در این باره مشخص نکرده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: