تعداد بازدید : ۶۲۵
کد خبر : ۲۰۲۷۹۱
افزایش زیان در گزارش حسابرسی شده؛
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
کاهش فروش خالص شرکت در کنار حاشیه سود ناخالص ناامیدکننده، منجر به شناسایی زیان ناخالص ۷.۶ میلیارد ریال در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۸ شده است.

حسابرس هم به زیان

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که قیمت‌های هر سهم شرکت مهندسی تکنوکار در این روز‌ها به بیش از ۸۴۰۰ ریال نیز رسیده گزارش ۶ ماهه حسابرسی شده این شرکت هم نشان از تعدیل منفی مجدد سودآوری این شرکت حتی نسبت به گزارش حسابرسی نشده دارد.

همانگونه که انتظار می‌رفت، پس از تحقق زیانی ۹ ریالی به ازای هر سهم در پایان سه ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۸، سهامداران شرکت تکنوتار بار دیگر شاهد عملکرد ناامیدکننده و ضعیفی از این شرکت در سه ماهه دوم و مجموع ۶ ماهه نخست سال مالی جاری بودند.

کاهش تعدادی و مبلغی خالص فروش داخلی محصولات با اهمیت شرکت نظیر دیسپنسر و جایگاه‌های سیار در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته و تغییرات منفی فروش این محصولات از اصلی‌ترین دلایل زیاندهی این شرکت بود.

همانگونه که در جدول نیز ملاحظه می‌شود، کاهش فروش خالص شرکت در کنار حاشیه سود ناخالص ناامیدکننده، منجر به شناسایی زیان ناخالص ۷.۶ میلیارد ریال در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۸ شده است. تفاوت زیان خالص این شرکت در گزارش حسابرسی شده و نشده شرکت نیز بابت افزایش بیش از ۸ میلیارد ریالی بهای تمام شده در گزارش حسابرسی شده بود که منجر به افزایش زیان ۵۶ ریالی به ازای هر سهم به ۹۰ ریال شده است.

حسابرس هم به زیان

بی شک یکی از دیگر نکات قابل توجه این شرکت وارداتی بودن بیش از ۴۰ درصد مواد اولیه مصرفی بوده که در سال‌های گذشته عمدتا از کشور‌های چین و ترکیه خریداری شده و ظاهرا این موضوع با توجه به محدودیت‌های ارزی و شروع تحریم‌ها علیه ایران، از جمله عوامل موثر در عملکرد ۶ ماهه این شرکت است.

حسابرس هم به زیان

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: