تعداد بازدید : ۷۰۷
کد خبر : ۲۰۲۹۲۹
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
مدیرعامل کارگزاری آوانوین گفت: خصوصی‌سازی در سنوات گذشته آغاز مناسبی داشت اما؛ به دلایل اختلاف سلیقه‌ها و نقد‌هایی که بود، خصوصی‌سازی روند نزولی را طی کرد.

علیرضا قدرتی مدیرعامل کارگزاری آوانوین در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در رابطه با خروج شرکت‌های دولتی و واگذاری‌ها در قالب "سهام عدالت" اظهار کرد: یکی از پیش‌بینی‌های دولت در بودجه، فروش دارایی‌ها در قالب صندوق‌های‌ "ETF" بوده که می‌خواهد آن را واگذار کند و بخش عمده این دارایی‌ها نیز شرکت‌های بزرگ دولتی است.

وی ادامه داد: زمزمه این اقدام مطرح شده و در سال آینده گویا این قضیه جدی‌تر شده و دولت از این طریق ورود سهام شرکت‌ها به این صندوق این مسیر را در پیش گرفته، اما به هرحال باید قبول کنیم که شرکت‌های بزرگی که قابل عرضه باشد محدود است.

این کارشناس سرمایه با اشاره به روند خصوصی‌سازی در گذشته، بیان کرد: خصوصی‌سازی در سنوات گذشته آغاز مناسبی داشت اما؛ به دلایل اختلاف سلیقه‌ها و نقد‌هایی که بود، خصوصی‌سازی روند نزولی را طی کرد؛ دولت در ر استای اصل ۴۴، به دلیل رویکردی که برخی از وزراء و دولتمردان به حوزه خصوصی‌سازی داشتند این امر متوقف شد؛ شاید فشار درآمدی، در سال آینده این انگیزه را ایجاد کند، ولی در حال حاضر هیچ برنامه‌ای وجود ندارد.

وی درخصوص سهام عدالت و وضعیتش در بازار سرمایه افزود: سهام عدالت از اهدافی که برایش متصور بودند فاصله گرفته و تبلیغاتی نیز درباره آن صورت نگرفته، درحال حاضر سهام عدالت بلاتکلیف بوده و متولی خاصی ندارد، طرح‌هایی در این حوزه اندیشیده شده، ولی هنوز به ثمر نرسیده، باید در مورد سهام عدالت تصمیم جدی اتخاذ شود.

مدیرعامل کارگزاری آوانوین در ادامه به ظرفیت بالای سهام عدالت و عدم توجه دولت به آن اشاره کرد و گفت: دولت فعلی اعتقادی به اقداماتی که در رابطه با سهام عدالت گرفته شده بود، ندارد؛ همان طور که می‌بینیم کارت سوخت در دولت جدید متوقف شد و سهام عدالت نیز از آن طرح‌هایی بود که در دولت جدید متوقف و توجهی به آن نشد.

قدرتی در ارزیابی ابهام در نرخ سوخت بنگاه‌های تولیدی، خاطرنشان کرد: در کمیسیون تلفیق؛ موضوع نرخ سوخت صنایع هم تعیین می‌شود، سوخت این صنایع با توجه به فشار اقتصادی سنگینی که وجود دارد به بازار سرمایه و تولید کشور ضربه می‌زند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: