کد خبر : ۲۰۲۹۲۹
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
مدیرعامل کارگزاری آوانوین گفت: خصوصی‌سازی در سنوات گذشته آغاز مناسبی داشت اما؛ به دلایل اختلاف سلیقه‌ها و نقد‌هایی که بود، خصوصی‌سازی روند نزولی را طی کرد.

علیرضا قدرتی مدیرعامل کارگزاری آوانوین در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در رابطه با خروج شرکت‌های دولتی و واگذاری‌ها در قالب "سهام عدالت" اظهار کرد: یکی از پیش‌بینی‌های دولت در بودجه، فروش دارایی‌ها در قالب صندوق‌های‌ "ETF" بوده که می‌خواهد آن را واگذار کند و بخش عمده این دارایی‌ها نیز شرکت‌های بزرگ دولتی است.

وی ادامه داد: زمزمه این اقدام مطرح شده و در سال آینده گویا این قضیه جدی‌تر شده و دولت از این طریق ورود سهام شرکت‌ها به این صندوق این مسیر را در پیش گرفته، اما به هرحال باید قبول کنیم که شرکت‌های بزرگی که قابل عرضه باشد محدود است.

این کارشناس سرمایه با اشاره به روند خصوصی‌سازی در گذشته، بیان کرد: خصوصی‌سازی در سنوات گذشته آغاز مناسبی داشت اما؛ به دلایل اختلاف سلیقه‌ها و نقد‌هایی که بود، خصوصی‌سازی روند نزولی را طی کرد؛ دولت در ر استای اصل ۴۴، به دلیل رویکردی که برخی از وزراء و دولتمردان به حوزه خصوصی‌سازی داشتند این امر متوقف شد؛ شاید فشار درآمدی، در سال آینده این انگیزه را ایجاد کند، ولی در حال حاضر هیچ برنامه‌ای وجود ندارد.

وی درخصوص سهام عدالت و وضعیتش در بازار سرمایه افزود: سهام عدالت از اهدافی که برایش متصور بودند فاصله گرفته و تبلیغاتی نیز درباره آن صورت نگرفته، درحال حاضر سهام عدالت بلاتکلیف بوده و متولی خاصی ندارد، طرح‌هایی در این حوزه اندیشیده شده، ولی هنوز به ثمر نرسیده، باید در مورد سهام عدالت تصمیم جدی اتخاذ شود.

مدیرعامل کارگزاری آوانوین در ادامه به ظرفیت بالای سهام عدالت و عدم توجه دولت به آن اشاره کرد و گفت: دولت فعلی اعتقادی به اقداماتی که در رابطه با سهام عدالت گرفته شده بود، ندارد؛ همان طور که می‌بینیم کارت سوخت در دولت جدید متوقف شد و سهام عدالت نیز از آن طرح‌هایی بود که در دولت جدید متوقف و توجهی به آن نشد.

قدرتی در ارزیابی ابهام در نرخ سوخت بنگاه‌های تولیدی، خاطرنشان کرد: در کمیسیون تلفیق؛ موضوع نرخ سوخت صنایع هم تعیین می‌شود، سوخت این صنایع با توجه به فشار اقتصادی سنگینی که وجود دارد به بازار سرمایه و تولید کشور ضربه می‌زند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" قیستو " حسابرس و بازرس قانونی انتخاب کرد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "حکشتی " در آخرین روز تابستان

مجمع عمومی عادی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار خواهد شد.
در مجمع

در مجمع " صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صباتامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
اقدام به تغییر هیات مدیره

اقدام به تغییر هیات مدیره "حتاید" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: