تعداد بازدید : ۱۰۲۵
کد خبر : ۲۰۲۹۹۶
مدیرعامل شرکت سیمان ارومیه در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
شرکت سیمان ارومیه هم از ماه های قبل پیش بینی این اتفاق را کرده بود و قرار است از مازوت استفاده نکنیم و با استفاده از کلینکر دپو شده، فعالیت شرکت در این ۳ ماه تداوم یابد.

اثر قطعی گاز بر سیمانی ها

به گزارش بورس نیوز، شرکت گاز طی نامه ای به کارخانجات سیمانی اعلام کرده. به مدت ۳ ماه به جای گاز از مازوت استفاده کنند.
یکی از سیمانی های پربازده ماه های اخیر سهم سیمان ارومیه بوده است. «ساروم» از ابتدای مردادماه تا امروز رشد قیمت ۹۶ درصدی داشته است. گزارش های عملکرد این شرکت هم حاکی از رشد تولید و فروش است. درآمد ۸ ماهه این شرکت، رشد ۳۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

عبدالمجید نیکنام جهرمی مدیرعامل شرکت سیمان ارومیه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص تاثیر استفاده از مازوت به جای گاز بیان کرد: استفاده از مازوت به جای گاز، هزینه بیشتری به کارخانجات سیمانی تحمیل می کند. در سنوات قبل در چنین شرایطی، مازوت با نرخ گاز محاسبه می شد و در اختیار کارخانجات سیمانی قرار می گرفت؛ ولی امسال هنوز در این مورد خبری ابلاغ نشده است. اما حتی اگر مازوت با قیمت گاز محاسبه شود، کرایه حمل مازوت به هزینه های شرکت های سیمانی اضافه خواهد کرد.

وی ادامه داد: معمولا شرکت های سیمانی پیش بینی چنین وضعیتی را می کنند و در دوره های قطعی گاز، از کلینکر دپو شده استفاده می کنند. شرکت سیمان ارومیه هم از ماه های قبل پیش بینی این اتفاق را کرده بود و قرار است از مازوت استفاده نکنیم و با استفاده از کلینکر دپو شده، فعالیت شرکت در این ۳ ماه تداوم یابد. اما به طور کلی استفاده از مازوت به جای گاز، آنقدر در افزایش هزینه های صنعت سیمان اثرگذار نیست که سیمانی ها درخواست افزایش نرخ بدهند.

مدیرعامل «ساروم» در خاتمه گفت: شرکت تا این لحظه وضعیت تولید و فروش مطلوبی داشته و در ۸ ماهه، بیش از بودجه پیش بینی شده، درآمد محقق شد. این روند مثبت در آذرماه هم ادامه داشته و با این شرایط، چشم انداز سودآوری «ساروم» روشن است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: