تعداد بازدید : ۱۲۵۴
کد خبر : ۲۰۲۹۹۶
مدیرعامل شرکت سیمان ارومیه در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
شرکت سیمان ارومیه هم از ماه های قبل پیش بینی این اتفاق را کرده بود و قرار است از مازوت استفاده نکنیم و با استفاده از کلینکر دپو شده، فعالیت شرکت در این ۳ ماه تداوم یابد.

اثر قطعی گاز بر سیمانی ها

به گزارش بورس نیوز، شرکت گاز طی نامه ای به کارخانجات سیمانی اعلام کرده. به مدت ۳ ماه به جای گاز از مازوت استفاده کنند.
یکی از سیمانی های پربازده ماه های اخیر سهم سیمان ارومیه بوده است. «ساروم» از ابتدای مردادماه تا امروز رشد قیمت ۹۶ درصدی داشته است. گزارش های عملکرد این شرکت هم حاکی از رشد تولید و فروش است. درآمد ۸ ماهه این شرکت، رشد ۳۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

عبدالمجید نیکنام جهرمی مدیرعامل شرکت سیمان ارومیه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص تاثیر استفاده از مازوت به جای گاز بیان کرد: استفاده از مازوت به جای گاز، هزینه بیشتری به کارخانجات سیمانی تحمیل می کند. در سنوات قبل در چنین شرایطی، مازوت با نرخ گاز محاسبه می شد و در اختیار کارخانجات سیمانی قرار می گرفت؛ ولی امسال هنوز در این مورد خبری ابلاغ نشده است. اما حتی اگر مازوت با قیمت گاز محاسبه شود، کرایه حمل مازوت به هزینه های شرکت های سیمانی اضافه خواهد کرد.

وی ادامه داد: معمولا شرکت های سیمانی پیش بینی چنین وضعیتی را می کنند و در دوره های قطعی گاز، از کلینکر دپو شده استفاده می کنند. شرکت سیمان ارومیه هم از ماه های قبل پیش بینی این اتفاق را کرده بود و قرار است از مازوت استفاده نکنیم و با استفاده از کلینکر دپو شده، فعالیت شرکت در این ۳ ماه تداوم یابد. اما به طور کلی استفاده از مازوت به جای گاز، آنقدر در افزایش هزینه های صنعت سیمان اثرگذار نیست که سیمانی ها درخواست افزایش نرخ بدهند.

مدیرعامل «ساروم» در خاتمه گفت: شرکت تا این لحظه وضعیت تولید و فروش مطلوبی داشته و در ۸ ماهه، بیش از بودجه پیش بینی شده، درآمد محقق شد. این روند مثبت در آذرماه هم ادامه داشته و با این شرایط، چشم انداز سودآوری «ساروم» روشن است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: