تعداد بازدید : ۱۲۸۹
کد خبر : ۲۰۲۹۹۸
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز اظهارکرد:
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
بازارهایی، چون ملک اکنون در رکود بوده بنابراین نقدینگی به سمت بازار ارز یا سرمایه در حرکت است، البته به نظر می‌رسد که بانک مرکزی بازار ارز را در کنترل خود خواهد داشت و شاهد افزایش بیشتر نرخ دلار نخواهیم بود
 
همتی
 
 
محسن عباسلو مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن در بررسی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: بازار مثبت بوده و شاخص با ۳۰۰۰ واحد رشد نیز روندی رو به بالا را طی می‌کند. 

این کارشناس بازار سرمایه افزود: دیدگاه منفی نسبت به بودجه برطرف و موضوع حذف معافیت مالیاتی صادرکننده‌ها در خصوص ارز و نیز بازار‌های موازی کنترل شد. این‌ها نکاتی مثبت با تاثیری مثبت بر بازار سرمایه بودند. 

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن صنایع و سهام ارزنده این روز‌های بورس را "سهام بنیادی" دانست و اضافه کرد: سهم‌های صادراتی، چون فولاد خوزستان، فولاد مبارکه، مس و پتروشیمی‌ها از اقبال بالایی برخوردار هستند. چرا که قیمت این سهام با تغییرات رخ داده در نرخ ارز، همچنان پایین بوده و نوسان زیادی تجربه نکرده است.

وی در بررسی "رشد دلار" اظهار داشت: دیدگاه رئیس کل بانک مرکزی این است که دلار را در کانال ۱۲ هزار تومان نگه دارد. 

عباسلو ادامه داد: با انتشار آمار رشد نقدینگی بازار طی چند روز روندی منفی را از سرگذراند، می‌توان دلیل آن را روانه شدن پول به بازار‌های موازی، چون "بازار ارز" دانست چرا که این نقدینگی معمولا به سمتی حرکت می‌کند که سودآوری بیشتری داشته باشد. 

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن در پایان اضافه کرد: بازارهایی چون ملک اکنون در رکود بوده بنابراین نقدینگی به سمت بازار ارز یا سرمایه در حرکت است، البته به نظر می‌رسد که بانک مرکزی بازار ارز را در کنترل خود خواهد داشت و شاهد افزایش بیشتر نرخ دلار نخواهیم بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: