تعداد بازدید : ۱۱۵۴
کد خبر : ۲۰۲۹۹۸
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز اظهارکرد:
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
بازارهایی، چون ملک اکنون در رکود بوده بنابراین نقدینگی به سمت بازار ارز یا سرمایه در حرکت است، البته به نظر می‌رسد که بانک مرکزی بازار ارز را در کنترل خود خواهد داشت و شاهد افزایش بیشتر نرخ دلار نخواهیم بود
 
همتی
 
 
محسن عباسلو مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن در بررسی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: بازار مثبت بوده و شاخص با ۳۰۰۰ واحد رشد نیز روندی رو به بالا را طی می‌کند. 

این کارشناس بازار سرمایه افزود: دیدگاه منفی نسبت به بودجه برطرف و موضوع حذف معافیت مالیاتی صادرکننده‌ها در خصوص ارز و نیز بازار‌های موازی کنترل شد. این‌ها نکاتی مثبت با تاثیری مثبت بر بازار سرمایه بودند. 

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن صنایع و سهام ارزنده این روز‌های بورس را "سهام بنیادی" دانست و اضافه کرد: سهم‌های صادراتی، چون فولاد خوزستان، فولاد مبارکه، مس و پتروشیمی‌ها از اقبال بالایی برخوردار هستند. چرا که قیمت این سهام با تغییرات رخ داده در نرخ ارز، همچنان پایین بوده و نوسان زیادی تجربه نکرده است.

وی در بررسی "رشد دلار" اظهار داشت: دیدگاه رئیس کل بانک مرکزی این است که دلار را در کانال ۱۲ هزار تومان نگه دارد. 

عباسلو ادامه داد: با انتشار آمار رشد نقدینگی بازار طی چند روز روندی منفی را از سرگذراند، می‌توان دلیل آن را روانه شدن پول به بازار‌های موازی، چون "بازار ارز" دانست چرا که این نقدینگی معمولا به سمتی حرکت می‌کند که سودآوری بیشتری داشته باشد. 

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن در پایان اضافه کرد: بازارهایی چون ملک اکنون در رکود بوده بنابراین نقدینگی به سمت بازار ارز یا سرمایه در حرکت است، البته به نظر می‌رسد که بانک مرکزی بازار ارز را در کنترل خود خواهد داشت و شاهد افزایش بیشتر نرخ دلار نخواهیم بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
رستگاری بدون هیجان‌زدگان!
بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.