تعداد بازدید : ۷۵۰
کد خبر : ۲۰۳۰۵۶
طرفین جنگ تجاری غلاف کردند؛
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۶
جزئیات قرارداد تجاری آمریکا و چین در حوزه‌های مختلف تشریح شد.

به گزارش بورس نیوز، جزئیات قرارداد تجاری آمریکا و چین در حوزه‌های مختلف تشریح شد.


تعرفه‌ها: ایالات متحده متعهد می‌شود که تعرفه‌های 15 درصدی بر 160 میلیارد دلار کالای چینی که قرار بود شنبه اعمال کند را از برنامه خارج ‌کند. این تعرفه‌ها قرار بود بر لپ‌تاپ، گوشی تلفن همراه، پوشاک و اسباب‌بازی اعمال شوند. آمریکا همچنین تعرفه‌هایی که بر 120 میلیارد دلار کالای چینی در اول سپتامبر اعمال کرده بود را به 7.5 درصد کاهش می‌دهد. چین هم تعرفه‌هایی که قرار بود بر واردات خودرو از آمریکا اعمال کند را از دستور کار خارج خواهد کرد. البته تعرفه‌های 25 درصدی آمریکا بر 250 میلیارد دلار کالای چینی پا برجا باقی خواهد ماند تا در فاز دوم توافق بعنوان کارتی برای چانه‌زنی مقامات آمریکایی استفاده شوند.

کسری تجاری: مقامات آمریکایی می‌گویند که چینی‌ها موافقت کرده‌اند تا طی دوسال، خرید محصولات کشاورزی از آمریکا را به میزان حداقل 200 میلیارد دلار افزایش دهند و امیدوارند تا بعد از این دوره دو ساله، میزان خرید چینی‌ها از آمریکا فراتر هم برود.

محصولات کشاورزی: چین متعهد شده است تا خرید محصولات کشاورزی از آمریکا را به میزان 32 میلیارد دلار طی دو سال افزایش دهد که به این ترتیب، سالانه به طور متوسط 40 میلیارد دلار محصولات کشاورزی از آمریکا وارد خواهد کرد در حالی که در سال 2017 دقیقا پیش از شروع تقابل تجاری، 24 میلیارد دلار در سال از آمریکا محصولات کشاورزی وارد کرده است.

حقوق معنوی دارایی‌ها: دولت چین در فاز اول توافق باید حمایت قانونی قوی‌تری از علائم تجاری و حق کپی بعمل آورد از جمله ایجاد رویه‌های قانونی پیشرفته‌تر برای مقابله با نقض اینترنتی قوانین، کالاهای جعلی و همینطور کالاهای سرقتی. همچنین دولت چین دیگر حق ندارد هیچ اجباری بر کمپانی‌های خارجی برای انتقال فناوری‌هایشان به داخل چین اعمال کند.

پول ملی: دولت چین متعهد می‌شود که ارزش پول ملی (یوآن) را به طور مصنوعی تغییر ندهد.

بازار خدمات مالی چین: بر اساس توافق جدید، کمپانی‌های آمریکایی در بخش خدمات مالی چین از جمله بانکداری، بیمه، اوراق بهادار و خدمات رتبه‌بندی اعتباری حضور بیشتری خواهند داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: