تعداد بازدید : ۷۴۰
کد خبر : ۲۰۳۱۰۶
بورس نیوز گزارش می‌دهد:
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
تمرکز بر روی بازار سرمایه را می‌توان یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها در خصوص تامین مالی صنعت پتروشیمی دانست.
 
بازار سرمایه منبعی برای تامین مالی داخلی
 
 
محسن عامری مدیر سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران یکی از منابع تامین مالی داخلی را بازار سرمایه عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ابزار‌های مالی بورس در جهت تامین مالی شرکت‌های بورسی استفاده می‌شود و بنگاه‌های کوچک و متوسط که بخشی در صنایع پایین دست پتروشیمی به شمار می روند از تامین منابع بازار سرمایه محروم هستند.

وی ادامه داد: در حال یافتن روش‌ها و ابزار‌های نوین تامین مالی مشترک برای استفاده شرکت‌های بخش خصوصی غیر بورسی از منابع مالی بازار سرمایه هستیم.

عامری جذب سرمایه گذار بین المللی را به دلیل وجود تحریم امری مشکل عنوان کرد و افزود:لازم به ذکر است سرمایه گذار خارجی صرفا بحث آوردن نقدینگی نیست بلکه می‌تواند شامل واردات تکنولوژی، ماشین الات و ... باشد. با توجه به تحریم روابط بانکی کشور جذب سرمایه گذار به شکل کالایی و لایسنس روش مناسبی خواهد بود. 
 
بازار سرمایه منبعی برای تامین مالی داخلی

شرکت‌های قابل اعتماد مردم در بورس اقدام کنند
جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس نیز تامین مالی پروژه‌های حوزه انرژی رایکی از دغدغه‌های بزرگ مدیران عنوان کرد و گفت: پروژه‌های بزرگی در این حوزه وجود دارد که به دلیل مشکل مالی هنوز بهره برداری نشده اند یا بعد از تامین مالی قابل اجرا خواهند بود.

وی با اشاره به مورد اعتماد بودن شرکت‌های بزرگ اظهار داشت: شرکت‌های معتمد مردم قادر به استفاده از ابزار‌های افزایش سرمایه، چون آورده‌های نقدی در بورس یا عرضه اوراق مبتنی بر سهام هستند.

ربیعی به اقدام هلدینگ خلیج فارس طی سال گذشته در همین رابطه اشاره کرد و گفت: با هزار میلیارد تومان این امر صورت گرفت که تجربه‌ای موفق بوده و در سال جاری نیز دو هزار میلیارد تومان عرضه اوراق انجام خواهد شد. سهم شرکت‌های زیرمجموعه هدلینگ خلیج فارس در بورس اوراق بهادار ۲۰ درصد بازار را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: هلدینگ خلیج فارس قادر به تامین منابع درآمدی شرکت ها، با هر بار عرضه اولیه سهام در بورس اوراق بهادار بوده، در حالی که تنها ۵ تا ۱۰ درصد از سهام این شرکت‌ها در بورس عرضه شده است.

ربیعی عرضه سهام شرکت در بورس را علاوه بر تامین کنندگی منابع مالی، عاملی در جهت ارتقای ارزش و شفافیت حساب‌های مالی شرکت‌ها در بازار سرمایه دانست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.