تعداد بازدید : ۱۴۲۶
کد خبر : ۲۰۳۴۹۳
مدیر قوای محرکه شرکت صنایع تولیدی کروز خبر داد:
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
یکی از مشکلات امروزه صنعت خودروسازی کشور، مشکلات ناشی از تحریم‌های بوده که حرکت فعالان این صنعت در جهت داخلی سازی قطعات از فرصت‌های آن است. شرکت صنایع تولیدی کروز در مسیر پویش داخلی سازی قطعات خودرو گام‌های موثری برداشته و مانند همیشه سعی در پیشبرد این صنعت و کاهش میزان وابستگی به کشور‌های خارجی را دارد.

کروز با داخلی سازی آمادگی تامین روزانه ۳۵۰۰ ECU را دارد

به گزارش بورس نیوز، حسین انصاری درخصوص داخلی‌سازی 100درصدی ECU توسط این شرکت اظهار کرد: کروز از سال ۹۲ تولید اولین نسل از ECU را آغاز کرد و تا به امروز توانسته ۵ نسل متفاوت از آن را داخلی‌سازی و تولید کند.

وی افزود: در واقع این شرکت قطعه‌سازی نخستین شرکت داخلی در بومی‌سازی 100درصدی ECU است، زیرا این قطعه‌ ها‌ی‌تک به عنوان سامانه مدیریت موتور یک برد الکترونیکی بوده که با استفاده از میکروپروسسور مخصوص (دربردارنده لایه‌های مختلف نرم‌افزاری) و مدارات ورودی و خروجی متعدد، امکان دریافت، تحلیل ورودی‌ها و همچنین ارسال فرمان‌های لازم براساس شرایط تنظیم شده (کالیبراسیون) را دارا است و کروز توانسته تمام اجزای تشکیل‌دهنده آن را از سخت‌افزار تا بخش نرم‌افزاری که مهمترین بخش آن محسوب می‌شود داخلی سازی کرده و این امر با مهندسی معکوس بسیار متفاوت است.


مدیر قوای محرکه شرکت صنایع تولیدی کروز ادامه داد: یک جنبه از دانش طراحی و تولید ECU مربوط به سخت افزار آن است که در خودرو‌های متفاوت به طوری تقریبی یکسان بوده و جنبه دیگر آن طراحی و پیاده‌سازی توابع و استراتژی‌های کنترل موتور براساس مشخصات آن و خودروی خاص و منطبق با استاندارد‌ها و نیاز‌های مشتری است که نشان از اهمیت بیشتر دانش نرم‌افزار و کالیبراسیون در طراحی و تولید این قطعه داشته که نیاز به دانش فنی و تخصص بسیار بالا در آن است.

انصاری با تاکید بر اینکه کروز تنها شرکت در بومی‌سازی واقعی این قطعه بوده خاطرنشان کرد: چند شرکت‌ به داخلی‌سازی ECU اقدام کرده‌اند که عمدتا توانستند بخش سخت‌افزاری آن را با مهندسی معکوس قطعات خارجی موجود، داخلی‌سازی کنند، اما در بخش نرم‌افزاری آن که نیاز به دانش فنی حساس بوده، که هنوز توسط هیچ شرکت داخلی به جز کروز بومی‌سازی نشده است.

وی با بیان اینکه کروز توانایی تامین همه‌ نیاز روزانه خودروسازان به ECU را دارد، توضیح داد: این بنگاه اقتصادی ظرفیت تولید روزانه ۳۵۰۰ عدد ECU را دارد که در حال حاضر بنا به درخواست خودروسازان روزانه حدود ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ قطعه به آن‌ها تحویل می‌دهد و نیمی از نیاز روزانه‌ صنعت خودروسازی کشور به این قطعه را تامین می‌کند. البته کروز ظرفیت تولید بیش از نیاز روزانه خودروسازان به این قطعه‌های تک الکترونیکی را دارا بوده و در صورت افزایش درخواست، این بنگاه اقتصادی توانایی تامین آن را دارد.

مدیر قوای محرکه شرکت صنایع تولیدی کروز با اشاره به تعداد ECU تولیدی در کروز گفت: شرکت کروز از سال ۹۲ تا به حال توانسته بیش از سه میلیون و ششصد هزار ECU را در داخل تولید و به بازار عرضه کند، اکنون در قدمی دیگر در بومی سازی قطعات با فناوری بالا، نسل جدید ECU با میکروپروسسور ۳۲ بیتی را تولید کرده و به صورت انبوه آماده عرضه به بازار بوده که به زودی از آن طی مراسمی رونمایی می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: