تعداد بازدید : ۸۲۰
کد خبر : ۲۰۳۵۲۰
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:
۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: سازمان مالیاتی در وصول مالیات نسبت به سهم درآمد خود، از کل کشور عقب افتاده و هنوز حداقل وصول مالیاتی نیز محقق نشده در حالی که در برنامه به آن‌ها تکلیف شده و دلیل هم این است که در شرایط موجود نقش مالیات پررنگ‌تر از نفت برای تامین مخارج کشور است.

نقش مالیات پررنگ‌تر از نفت برای تامین مخارج کشور

به گزارش بورس نیوز، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی درباره انحراف قابل توجه در شاخص‌های لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور با الزامات تعیین شده در قانون برنامه ششم توسعه اظهار کرد: به عنوان مثال دولت در زمینه دریافت مالیات بسیار ضعیف عمل کرده به طوری که ۲۴/۵ درصد در سال ۹۹ از برنامه ششم توسعه عقب هستیم یعنی (۲۴ و نیم درصد نسبت به انچه در برنامه توسعه حکم شده کمتر مالیات دریافت میشود) بنابراین سازمان مالیاتی هنوز نتوانسته نه در سال ۹۸ و نه سال ۹۹ به تکلیف برنامه توسعه نزدیک کند.

وی افزود: سازمان مالیاتی در وصول مالیات نسبت به سهم درآمد خود، از کل کشور عقب افتاده و هنوز حداقل وصول مالیاتی نیز محقق نشده در حالی که در برنامه به آن‌ها تکلیف شده و دلیل هم این است که در شرایط موجود نقش مالیات پررنگ‌تر از نفت برای تامین مخارج کشور است.

نماینده مردم رشت در خانه ملت ادامه داد: کشور‌های پیشرفته براساس مالیات منطقی، مقبول و مشروع می‌چرخد. سازمان مالیاتی در سه موضوع معافیت مالیاتی، فرار‌های مالیاتی و معوقات مالیاتی هیچ گزارش عملکردی نداده و تصور می‌شود که از اهداف برنامه توسعه عقب مانده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: سهم نفت در بودجه از ۳۴/۱ درصد قانون بودجه سال ۹۸ به حدود ۱۰ درصد کاهش یافته؛ البته در محاسبه این نسبت منابع حاصل از "فروش میعانات گازی" به پتروشیمی‌های داخلی و ۱۶ واحد درصد سهم صندوق توسعه ملی که به حساب دولت واریز خواهد شد در نظر گرفته نشده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: