تعداد بازدید : ۶۵۵
کد خبر : ۲۰۳۵۵۷
وضعیت نامطلوب سود عملیاتی در سال ۱۳۹۸ بررسی شد؛
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸
مانده تسهیلات مالی شرکت تا پایان سال مالی گذشته با ۱۰درصد کاهش نسبت به سال قبل از آن به ۸۷۵میلیارد ریال رسیده است.

وضعیت نامطلوب سود عملیاتی شرکت در سال ۱۳۹۸

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت ماشین‌سازی اراک در سال مالی منتهی به پایان شهریور ماه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی سالیانه تلفیقی حسابرسی نشده موفق به کسب سودخالص ۲۹۲میلیارد و ۴۸۹ میلیون ریالی شده است.

این در حالی است که سود تلفیقی محقق شده این شرکت در این سال معادل ۳۱۹میلیارد ریال بوده است؛ درآمد‌های عملیاتی شرکت با ۱۰درصد رشد نسبت به سال قبل به ۳.۰۹۲میلیارد ریال رسیده است.

درآمد ناشی از خدمات پیمانکاری بخش خشکی پایانه صادراتی بندرماهشهر مهم‌ترین قرارداد شرکت در حال حاضر محسوب می‌شود. این شرکت از محل قرارداد ذکر شده در سال قبل مبلغ ۴۹۷میلیارد ریال درآمد و ۱۸۸میلیارد ریال سود ناخالص شناسایی کرده است.

فروش محصولات روتین شرکت در سال گذشته مبلغ ۱.۷۹۱میلیارد ریال بوده و از این محل مبلغ ۲۹۰میلیارد ریال سود ناخالص شناسایی شده است. مبلغ حاشیه سود کسب شده از این محل در سال گذشته معادل ۷ میلیارد ریال بوده است.

علیرغم افزایش مبلغ حاشیه سود ناخالص شرکت در سال گذشته، با توجه به رشد هزینه‌های فروش و عمومی اداری شرکت، مبلغ حاشیه سود عملیاتی تنها ۳۰درصد افزایش را نسبت به سال ۹۷ داشته و این مبلغ معادل ۱۶۶ میلیارد ریال بوده است.

وضعیت نامطلوب سود عملیاتی شرکت در سال ۱۳۹۸

مانده تسهیلات مالی شرکت تا پایان سال مالی گذشته با ۱۰درصد کاهش نسبت به سال قبل از آن به ۸۷۵میلیارد ریال رسیده است. مبلغ شناسایی شده هزینه مالی شرکت در این سال ۱۷۴میلیارد ریال بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: