تعداد بازدید : ۵۵۵
کد خبر : ۲۰۴۲۱۹
بهبود تراز عملیات بانکی در دوره ۹ماهه سال جاری ثبت شد؛
۰۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
رقم مازاد سود تسهیلات کسب شده این بانک نسبت به سود پرداختی به سپرده گذاران با بیش از ۱۳۵ درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال قبل به ۲ هزار و ۷۴۹ میلیارد ریال رسیده است.

رشد ۱۳۵درصدی

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، بانک سینا در دوره ۹ ماهه سال جاری موفق به کسب درآمد بیش از ۱۸ هزار و ۱۳۵ میلیارد ریالی از محل تسهیلات ارائه شده شده است.

این درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۷ درصدی را داشته اما؛ با این حال و در بخش هزینه سود سپرده‌های بانکی همانند دیگر بانک‌هایی که با افت مواجه شدند، تنها شاهد کاهش بیش از ۲ درصدی سود پرداختی به سپرده‌گذاران هستیم.

بر اساس این گزارش، در حالی که سود سپرده پرداختی در ۹ ماهه سال ۱۳۹۷ به بیش از ۱۵ هزار و ۷۳۶ میلیارد ریال رسیده بود، این مبلغ در دوره ۹ ماهه امسال با کاهش ۲.۵ درصدی به ۱۵ هزار و ۳۸۶ میلیارد ریال رسیده است.

به این ترتیب شاهد رشد تراز مثبت عملیات بانکداری این بانک هستیم؛ رقم مازاد سود تسهیلات کسب شده این بانک نسبت به سود پرداختی به سپرده گذاران با بیش از ۱۳۵ درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال قبل به ۲ هزار و ۷۴۹ میلیارد ریال رسیده است.

از عوامل اصلی این رشد می‌توان به بهبود انضباط مالی بانک‌ها در پرداخت سود سپرده‌گذاران و به ویژه کاهش نرخ سود سپرده‌های کوتاه مدت از حالت روز شمار به ماه شمار و رعایت بیشتر بانک‌ها در ارائه سقف سود‌های تعیین شده به سپرده‌گذاران اشاره کرد.

در نمودار زیر روند کسب سود تسهیلات و همچنین سود سپرده‌های پرداختی بانک را مشاهده می‌شود همچنین در این نمودار روند ایجاد مازاد یا کسری سود تسهیلات به سود سپرده‌ها ارائه شده است.

رشد ۱۳۵درصدی

با این حال در آذرماه سال جاری، مبلغ سود سپرده‌ها بیشتر از سود تسهیلات کسب شده بوده است.

بر پایه این گزارش، در ماه‌های دیگر سال جاری و به جز در خرداد ماه شاهد مثبت بودن روند سود تسهیلات به سود سپرده‌های بانکی بوده ایم.

در دو جدول زیر روند کسب درآمد تسهیلات و سود سپرده پرداختی در آذر ماه و همچنین در دوره ۹ ماهه تجمیعی سال جاری هستیم.

رشد ۱۳۵درصدی

رشد ۱۳۵درصدی

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: