تعداد بازدید : ۱۱۶۴
کد خبر : ۲۰۴۷۳۷
مدیرعامل پتروشیمی شازند در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
با توجه به اعمال تحریم، کشور‌های خارجی این تکنولوژی را در اختیار شرکت شازند و دیگر کشور‌ها قرار نمی‌دادند؛ بنابراین بهترین راه برای گسترش زنجیره ارزش محصولات را در مشارکت با پتروشیمی تبریز دیدیم.
 
قراردادی برای
 
 
ابراهیم ولد خانی، مدیرعامل پتروشیمی شازند در گفتگو با بورس نیوز اظهار داشت: در سال اقتصاد مقاومتی و برای جلوگیری از خام فروشی توافق نامه‌ای با شرکت پتروشیمی تبریز منعقدشد. 

وی ادامه داد: هدف از انعقاد این قرارداد را می‌توان " گسترش زنجیره ارزش محصول C۶ در واحد شازند" عنوان کرد. 

ولدخانی تصریح کرد: با توجه به اعمال تحریم، کشور‌های خارجی این تکنولوژی را در اختیار شرکت شازند و دیگر کشور‌ها قرار نمی‌دادند؛ بنابراین بهترین راه برای گسترش زنجیره ارزش محصولات را در مشارکت با پتروشیمی تبریز دیدیم. 

طرح کهاب طرحی برای صرفه‌جویی اقتصادی در مصرف سوخت که با اهداف زیست محیطی پایه‌گذاری شده‌ است؛ کهاب سرنام عبارت کاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخار بنزین است. هدف اصلی این طرح کاهش از دست رفتن بخار بنزین در مراحل مختلف سوختگیری و هم اکنون به دست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در حال اجراست.

مدیرعامل پتروشیمی شازند در توضیح اجرای این طرح در این شرکت عنوان کرد: در بارگیری محصولات بخار‌هایی متساعد می‌شود که برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست به جمع آوری این بخار‌ها اقدام شده است. 
 
 
قراردادی برای

به گزارش بورس نیوز، تفاهمنامه‌ای جهت "همکاری و مشارکت با سرمایه‌گذاری مشترک جهت توسعه زنجیره ارزش و تنوع‌بخشی تولید محصولات و براساس تجربیات فنی دو شرکت پتروشیمی‌های شازند و تبریز" فیمابین دو شرکت پتروشیمی شازند و تبریز منعقد و مبادله شد.

این تفاهمنامه منجر به سرمایه‌گذاری مشترک جهت توسعه زنجیره ارزش برش C ۶ و تنوع‌بخشی تولید محصولات در پتروشیمی‌های شازند و تبریز شامل احداث واحد استحصال بنزن، احداث کوره نفتای سنگین، افزایش ظرفیت واحد پلی‌استایرن و سایر محصولات پلیمری زنجیره استایرن شده و همچنین از خام‌فروشی جلوگیری خواهد کرد.

اجرای عملیاتی این تفاهم نامه منجر به افزایش سودآوری هر دو شرکت جمعا به میزان ۵۰ میلیون دلار در سال و خودکفایی داخلی در زنجیره محصولات استایرن خواهد شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: