تعداد بازدید : ۶۲۴
کد خبر : ۲۰۵۱۴۹
مدیرعامل فولاد هرمزگان تاکید کرد:
۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: در حال حاضر ۵۳درصد محصولات این شرکت فولادی صادراتی بوده که در این بخش ۷۰درصد رشد درآمد به ثبت رسیده است.

مدیرعامل فولاد هرمزگان

به گزارش بورس نیوز، فرزاد ارزانی بیرگانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در فضای تحریمی سال۹۸ در بخش صادرات، این شرکت موفق به ثبت رشد ۱۹درصدی شده ضمن آنکه در بازار داخل نیز رشد فروش ۱۴درصد در کارنامه عملیاتی شرکت هک شده و این رشد به معنای منتفع شدن صنایع داخلی است.

مدیرعامل فولاد هرمزگان جنوب در پاسخ به پیش‌بینی سود در سال جاری گفت: در حال حاضر ۵۳درصد محصولات این شرکت فولادی صادراتی بوده که در این بخش رشد ۷۰درصد درآمد به‌بار نشسته اما؛ امیدواریم درآمد این شرکت در پایان سال جازی از ۵۲۰۰ میلیارد تومان عبور کند.

ارزانی بیرگانی ادامه داد: با نگاهی به آمارهای این شرکت می‌توان دریافت که در حوزه تولید، فولاد هرمزگان ۲درصد رشد تولید را به نسبت سال ۹۷، بدست آورده است.

وی در خصوص تامین مواد اولین شرکت نیز اشاره داشت و تصریح کرد: مواد اولیه از معادن کشور و به‌خصوص کرمان تامین می‌شود اما؛ شرایط تامین سخت بوده و نیازها و میزان تخصیص مشکلاتی ایجاد کرده است.
 
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان جنوب تاکید کرد: دولت با تخصیص تعرفه ۲۵درصدی، کمک مناسبی به واحدهای تولیدی داخلی داشت؛ از سوی دیگر، برای دستیابی به چشم انداز ۱۴۰۴صنعت فولاد، نیاز به گسترش در همه زمینه‌ها و صنایع بالادستی و پایین دستی بوده و باید از نقطه صنعت به سمت دانش گام برداشت.

ارزانی بیرگانی ادامه داد: مشتریان محصول کارخانه را در داخل کارخانه خریداری کرده و سپس خود نسبت به حمل کالا اقدام می‌کند؛ بنابراین تعیین شرکت حمل‌و‌نقل در ارتباط با شرکت فولاد هرمزگان نیست؛ بنابراین این ایراد که شرکت، در این زمینه کار را با غیربومی‌ها واگذار کرده صحیح نیست.
 
مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: در شرایط تحریم باید قوانین آسانتر شود و مشوق‌های صادراتی در چنین شرایطی باید افزایش یابد.
 
وی درخصوص اولویت های شرکت بیان کرد: حفظ بازار موجود و حتی توسعه بازار‌ها اولویت شرکت در شرایط تحریم است و کمک‌های بانکی دولت می‌تواند زمینه ساز بهبود شرایط باشد.

ارزانی بیرگانی ادامه داد: ما برنامه ریزی کردیم تا شرکت‌های حاضر در منطقه هسته اصلی فاز تولید ۱۰‌میلیون تنی فولاد باشند. ایمیدرو در حال برنامه ریزی روی این طرح است و به زودی خبر‌های خوشی می‌رسد.
 
مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: طرح کنسانتره سنگان از شرکت‌های زیرمجموعه فولاد مبارکه در حال راه اندازی بوده که کمک مطلوبی به تامین مواد اولیه فولادسازان می‌کند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: