تعداد بازدید : ۱۲۴۶
کد خبر : ۲۰۵۴۹۲
حال ساختمانی‌ها خوب نیست؛
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
رکود سنگین صنعت ساختمان در سال جاری، حالا بسیاری از شرکت‌های ساختمانی را تحت تاثیر قرار داده است.

افت چشمگیر سودآوری

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از آنکه شرکت عمران و توسعه فارس در سال گذشته سود خالصی ۲۹۹ریالی را به ازای هر سهم محقق کرده بود، صورت‌های مالی حسابرسی شده این شرکت در سال۱۳۹۸ نشان از تحقق تنها ۱۲۱ریال سود خالص به ازای هر سهم را نشان می‌دهد.

به نظر می‌رسد، رکود سنگین صنعت ساختمان در سال جاری، حالا بسیاری از شرکت‌های ساختمانی را تحت تاثیر قرار داده و امروز نیز شاهد انتشار گزارش حسابرسی شده ضعیف و تعدیل منفی ۶۰ درصدی "ثفارس" هستیم.

این شرکت از ۱.۹۷۴ میلیارد ریال درآمد‌های عملیاتی شناسایی شده و سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد ریالی ثبت شده در دفاتر مالی، موفق به تحقق تنها ۱۲۱ میلیارد ریال سود خالص شده که حاشیه سودی بسیار پایین را نشان می‌دهد.

از جمله تاثیرگذارترین عوامل بر کاهش سود خالص شرکت عمران و توسعه فارس در مقایسه با سال مالی قبل می‌توان به افزایش هزینه‌های فروش عمومی و اداری و رشد بیش از ۸۰ میلیارد ریالی هزینه‌های مالی اشاره کرد.

افت چشمگیر سودآوری

عمده درآمد‌های در حدود ۱.۹۷۴ میلیارد ریالی این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ مربوط به درآمد‌های شناسایی شده از واگذاری پروژه‌های دلگشا، شارستان و نیکان شیراز بوده که شرح آن‌ها را در ذیل ملاحظه می‌کنید.

افت چشمگیر سودآوری

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: