تعداد بازدید : ۵۸۳
کد خبر : ۲۰۵۶۷۶
مدیرعامل بانک سینا در هم اندیشی مدیران ستادی و مناطق:
۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
هم اندیشی دو روزه مدیران ستادی و مناطق بانک سینا با حضور مدیرعامل، قائم مقام، اعضای هیات مدیره و هیات عامل با هدف بررسی عملکرد ماه‌های گذشته و تبیین سیاست‌های پایان سال برگزار شد.

به گزارش بورس نیوز،مدیرعامل بانک سینا در این همایش با تسلیت شهادت جانگداز سردار رشید اسلام، سردار پرافتخار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: ایشان عمر پربرکت خویش را در راه اعتلای اسلام و ایران اسلامی صرف کرد و قطعاً رشادت‌ها و فداکاری‌های این شهید بزرگوار، در اذهان ملت ایران و ملت‌های ظلم ستیز جهان، جاودان خواهد ماند.
وی گفت: شهادت حاج قاسم سلیمانی باعث استحکام و قوت محور مقاومت در منطقه علیه امریکای جنایتکار شده است و انشاءالله با یاری خداوند باریتعالی مسیر مقاومت و راه آن شهید سرافراز و شهدای مقاومت بیش از پیش با قدرت بیشتری ادامه خواهد یافت تا ضمن انتقام سرسخت از آمرین و عاملین این ترور جنایتکارانه، نابودی استکبار خصوصا امریکای جهانخوار غاصب در منطقه رقم بخورد.
ایمانی در ادامه با بیان آنکه بانک سینا در چارچوب نظام بانکی کشور به عنوان بانکی بدون حاشیه و خوشنام شناخته می‌شود، اظهار داشت: رویکرد این بانک تا پایان سال، حفظ و تداوم سیاست‌ها و فعالیت‌های موجود با تاکید بر روان سازی امور، تقویت شیوه‌های کارکردی و کنترل و نظارت بر فرایند‌ها برای دستیابی به جایگاهی مطلوب‌تر و شایسته‌تر است.
وی افزود: در کنار این رویکرد، آنچه در شرایط فعلی مهم است تا سیاستگذاری‌ها بر آن اساس صورت گیرد، تلاش برای تدوین برنامه راهبردی ۵ ساله و چشم انداز ۱۰ ساله بانک است تا به عنوان چراغ راهی در مسیر ارائه خدمات کارآمد، مدون و با کیفیت و ایجاد ارش افزوده بالا با استفاده از نوآوری برای مشتریان مورد استفاده قرار گیرد.
مدیرعامل بانک سینا با بیان آنکه برای تحقق سیاست‌ها به خصوص با توجه به ماه‌های پایانی سال با چالش‌هایی روبه رو هستیم، خاطرنشان کرد: برخی چالش‌ها داخلی است که با تبادل نظر، برنامه ریزی و برگزاری جلسات و همایش ها، به حداقل خواهد رسید و در خصوص چالش‌های بیرونی، نظیر رقابت شدید در جذب سپرده‌ها و نقدینگی پایان سال که به افزایش قیمت تمام شده پول می‌انجامد، بانک سینا به دور از هیجانات و عدم ورود به این رقابت، مسیر تعالی را با کمک همکاران، طی خواهد کرد و از طریق اتخاذ تدابیر و تمهیدات مناسب نسبت به جبران کاستی‌های ناشی از تحریم‌های ظالمانه به عنوان چالشی پیش رو، اقدام خواهد نمود.
وی با اشاره به اهمیت رضایتمندی ذی نفعان از عملکرد بانک تصریح کرد: یکی از اصول فعالیت هر بانک از جمله بانک سینا جلب رضایتمندی ذینفعان است، لذا برنامه ریزی‌ها و سیاستگذاری‌های بانک سینا باید به سمت تامین خواسته ها، توقعات و نیاز این عزیزان باشد. بخش عمده‌ای از ذینفعان را سپرده گذاران و خدمات گیرندگان تشکیل می‌دهند که خوشبختانه بانک سینا با تکریم حداکثری و تامین سریع و بهنگام نیاز آن‌ها زمینه جلب رضایتشان را فراهم ساخته و از طریق خلق ایده‌های جدید و اثرگذار در راستای ایجاد ارزش افزوده و آورده بیشتر، برای تامین نظر سهامداران و کارکنان پرتلاش به عنوان دو بال دیگر ذینفعان گام برمی دارد.
مدیرعامل بانک سینا با بیان آنکه رویکرد‌های این بانک برای برنامه ریزی و تدوین سیاست‌ها در راستای سودآوری بر چند محور اصلی استوار خواهد بود، بیان داشت: اولین رویکرد، محور اعتبارات یا مصارف است که در حال حاضر ۶۵ تا ۸۵ درصد درآمد‌های بانکی کشور از این محل تامین می‌شود. از آنجا که طبق ضوابط بانک مرکزی جمهوری اسلامی، امکان افتتاح سپرده‌های سرمایه گذاری بلندمدت بیشتر از یک سال وجود ندارد و بر این اساس، اعطای تسهیلات بلندمدت هم، ریسک عملیاتی بانک‌ها را افزایش می‌دهد، بنابراین تقویت رویکرد اعطای تسهیلات کوتاه مدت و میان مدت در بانک ضروری است.
مدیرعامل بانک سینا خاطرنشان کرد: از دیگر رویکرد‌های سال ۹۹ بانک، تقویت برنامه‌ها در بخش صدور ضمانتنامه‌های ارزی و ریالی و خدمات بانکداری الکترونیک است که با سرعت و قدرت پیگیری خواهد شد. این موضوع با توجه به کاهش حاشیه سود بانک‌ها و افزایش مطالبات ناشی از تخصیص منابع، اهمیت دوچندان یافته و سعی ما بر افزایش سهم خدمات کارمزدی از کل درآمد‌های سال آتی بانک به میزان ۴۰ تا ۴۵ درصد است.
 ایمانی به نقش شرکت‌های زیرمجموعه بانک در تحقق درآمد‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر مبنی بر عدم بنگاه داری بانک ها، هیچ بانکی امکان سرمایه گذاری بیشتر از ۵ درصد سرمایه پایه در شرکت‌های زیرمجموعه را ندارد و ما در اجرای این قانون جدی و مصمم هستیم، گرچه بانک سینا تاکنون هم به عنوان بانکی شفاف همواره در مسیر چارچوب‌ها و دستورالعمل‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی گام برداشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: