تعداد بازدید : ۲۰۴۴
کد خبر : ۲۰۵۷۰۵
ساعت پنج‌ونیم عصر؛
۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج‌ونیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به حمایت از برخی بنگاه‌ها به اسم سهامدار و آرزویی که کاش رئیس بنگاه املاک در ساختمان‌سازی‌ها فعال می‌شد.

کلیدطلایی بر گردن سهامدار

به گزارش بورس‌نیوز، سخنگوی راه‌پله‌ها خبر آورده که گویا شرکت‌های برتر بازارسرمایه با اهالی ملاصدرا و زیرمجموعه‌ها جلسه‌ای خواهند داشت مبنی بر آنکه این شرکت‌ها پس از تایید این دستورالعمل در این جلسه خاص، کف قیمتی خواهند داشت تا سهامداران از یک کفی بیشتر، سقوط قیمتی را شاهد نباشند البته چنین تصمیمی همانند پرداخت سود‌های بانکی به سپرده‌گذاران می‌شود و اینکه چرا فقط ۵۰شرکت جای سوال و ابهام فراوانی را ایجاد کرده است از سوی دیگر، برای سخنگوی ما سوال شده که این کلید طلایی برای شرکت‌ها بوده یا سهامداران که باید ملاصدرانشینان آن را روشن کنند.

"مش‌باقر بنگاهی"
گزارش‌های شرکت‌های عمرانی که این روز‌ها بیرون می‌آید تنها عرق را بر پیشانی سهامداران می‌نشاند و سهامدار را در این فکر فرو می‌برد که چرا این سهم را خریده و اگر " مش‌باقر معمار" مسئول این شرکت بود، سود بیشتری می‌ساخت یا خیر؛ این شرکت عمرانی سودی برابر با صفر را برای سهامداران خود ساخت و حتی در طول ۶ماه گذشته درب واحد‌های کلیدنخورده و پروژه‌های آن را کسی باز نکرده و بیخ ریش مدیر آن مانده است؛ البته شاید این مدیر کار خود را از بنگاه املاک آغاز می‌کرد موفق‌تر می‌شد.

شکر هندوستان یا شکر شاهرودستان
از حباب آن شرکت که بگذریم به کریستال‌های شکر که نه بلکه به حباب شکر خواهیم رسید و در نگاه نخست به رشد سودآوری هر سهم کام سهامداران را شیرین می‌کند اما؛ این شیرینی حتی رژیمی هم نبوده و این سودآوری محدود نیز نمی‌تواند قیمت‌های حبابی و ۲۸۰۰تومانی سهام این شرکت را در هفته‌های اخیر توجیه کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: