تعداد بازدید : ۱۷۲۲
کد خبر : ۲۰۵۷۷۲
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
مدیرعامل کارگزاری آپادانا گفت: هیجان سهامداران به سوی سهم های پربازده و بنیادی بیشتر خواهد شد

بازار، ریزش را جبران می کند

محمد کاظم مهدوی مدیرعامل کارگزاری آپادانا در خصوص پیش‌بینی بورس در هفته پر چالش بازار سرمایه به بورس نیوز اظهار کرد: روز شنبه هفته گذشته به دلیل کنش و واکنش‌های بین ایران و آمریکا، بازار به سمت منفی شدن نیل پیدا کرد و اکنون این انتقام گرفته شده اما عکس العمل طرف مقابل هنوز مشخص نیست.

وی ادامه داد: از برآیند صحبت‌ها اینطور برداشت می‌شود اتفاقی که منتظرش بودند افتاده و ممکن هست عکس‌العملی از طرف مقابل شاهد نباشیم اما؛ این موضوع هنوز قطعی نیست و باید دید عکس العمل چه خواهد بود و تا بازار برآوردی از عکس العمل طرف مقابل نداشته باشد طبیعتا خرید و فروش‌ها منطقی نخواهد بود اما اگر واکنش آمریکا در همین حد بوده که بازار مثبت می‌شود و بخشی از ریزش را جبران می‌کند.

کارشناس بازارسمرایه تصریح کرد: به طور طبیعی یک مقدار سایه ریسک بر بازار می‌ماند و از طرفی از هیجان سهامداران برای خرید هر سهمی کاسته می‌شود و میل آنها به سمت سهم‌های پربازده و بنیادی بیشتر خواهد بود زیرا مشخص شد که بعضی سهم‌ها در این ایام خریدار ندارد و سرمایه‌گذاری روی آنها بالا هست.

وی در ادامه عنوان کرد: بسیاری از شرکت‌ها P/E شان خوب بودی و وضعیت دلار و فروش خوبی دارند و از طرفی تجدید ارزیابی برخی شرکت‌ها قطعی نشده و این خبر خوبی برای بازار هست که شامل گروه خودرو نیز خواهد شد و همچنین بانک‌هایی که سودده هستند مشکلی ندارند و بحث تجدید ارزیابی را دارند گزینه‌های خوبی برای ‌گذاری در میان مدت هستند.

مهدوی افزود: خبرهای سیاسی امروز صبح منفی بود و این ریسک خرید را با کاهش مواجه کرد اما تا ظهر وضعیت بازار بهبود پیدا کرد و موجب شد بسیاری از سهم‌ها خریداری شود و بازار را به ثبات حداقلی رساند.

مدیرعامل کارگزاری آپادانا در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به ریسک سیاسی که وجود دارد منطقی بوده که سهامداران خرد اقدام به خروج از بازار کرده‌اند؛ سهامداران خرد بر حسب تشخیص خود پیش روند و با ذهنیت خود تصمیم‌گیری کنند بورس جایی نیست که دیگران برایشان تصمیم‌گیری کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: