تعداد بازدید : ۱۵۲۹
کد خبر : ۲۰۵۸۴۴
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
مدیرعامل کارگزاری آگاه گفت: افزایش قیمت و تورم در بازار‌های جهانی شرایط را برای سرمایه‌گذاری در بورس مناسب کرده است.

سبزپوشی در انتظار بازار سرمایه

محمدرضا سرافراز مدیرعامل کارگزاری آگاه در خصوص روند بازار در هفته پیش رو به بورس‌نیوز اظهار کرد: اتفاقات سیاسی در هفته گذشته موجب شد بازار با چالش و کاهش شاخص مواجه شود، تنش‌های سیاسی با پاسخ سپاه تا حدودی مرتفع شده و ترس سرمایه‌گذاران از بین رفته، اگر با رخداد سیاسی مواجه نشویم، مطمئنا بورس، هفته پررونقی را خواهد داشت.

وی ادامه داد: تغییرات بنیادی را در خصوص شرکت‌ها با تصویب افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی و معافیت مالیاتی از سوی دولت شاهد هستیم و پیش‌بینی می‌شود اقبال به بازارسرمایه افزایش یابد، از طرفی در بازارهای موازی جهانی با افزایش قیمت و تورم مواجه هستیم و بازار سرمایه در این شرایط گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری ‌محسوب می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: ایران گام پنجم را در برجام برداشته و یک مرحله جلوتر رفته و با توجه به اینکه واکنشی از سوی طرف مقابل وجود نداشته که البته این امر بیانگر آن بوده که رئیس جمهور آمریکا غیرقابل پیش‌بینی است ؛ از سوی دیگر،  تا حدود زیادی دغدغه‌های سیاسی مرتفع شده، بازار سرمایه به نقطه اطمینان رسیده و سرمایه‌گذاران عرضه‌اولیه می‌توانند با خیال آسوده به بازار برگردند و مسلما شاخص دوباره ریکاوری می‌شود.

مدیرعامل کارگزاری آگاه در رابطه با دامنه تغییرات ۲درصدی و تاثیرش بر بازار گفت: این اقدام به هنگام، عامل محدودکننده افت شاخص بوده و سازمان، طبق دستورالعمل پیش رفته و با توجه به اینکه ریسک نظامی از سوی کارشناسان آن حوزه تشخیص داده نشد بازار نیز متعاقب آن با تعطیلی مواجه نشد اما؛ باتوجه به نامعلوم بودن وضعیت کشور، دامنه نوسانات ۲درصد قرار داده شده و در کل به نظر نمی رسد اتفاق خاصی بیفتد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: