تعداد بازدید : ۱۲۳۵
کد خبر : ۲۰۵۸۴۴
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
مدیرعامل کارگزاری آگاه گفت: افزایش قیمت و تورم در بازار‌های جهانی شرایط را برای سرمایه‌گذاری در بورس مناسب کرده است.

سبزپوشی در انتظار بازار سرمایه

محمدرضا سرافراز مدیرعامل کارگزاری آگاه در خصوص روند بازار در هفته پیش رو به بورس‌نیوز اظهار کرد: اتفاقات سیاسی در هفته گذشته موجب شد بازار با چالش و کاهش شاخص مواجه شود، تنش‌های سیاسی با پاسخ سپاه تا حدودی مرتفع شده و ترس سرمایه‌گذاران از بین رفته، اگر با رخداد سیاسی مواجه نشویم، مطمئنا بورس، هفته پررونقی را خواهد داشت.

وی ادامه داد: تغییرات بنیادی را در خصوص شرکت‌ها با تصویب افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی و معافیت مالیاتی از سوی دولت شاهد هستیم و پیش‌بینی می‌شود اقبال به بازارسرمایه افزایش یابد، از طرفی در بازارهای موازی جهانی با افزایش قیمت و تورم مواجه هستیم و بازار سرمایه در این شرایط گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری ‌محسوب می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: ایران گام پنجم را در برجام برداشته و یک مرحله جلوتر رفته و با توجه به اینکه واکنشی از سوی طرف مقابل وجود نداشته که البته این امر بیانگر آن بوده که رئیس جمهور آمریکا غیرقابل پیش‌بینی است ؛ از سوی دیگر،  تا حدود زیادی دغدغه‌های سیاسی مرتفع شده، بازار سرمایه به نقطه اطمینان رسیده و سرمایه‌گذاران عرضه‌اولیه می‌توانند با خیال آسوده به بازار برگردند و مسلما شاخص دوباره ریکاوری می‌شود.

مدیرعامل کارگزاری آگاه در رابطه با دامنه تغییرات ۲درصدی و تاثیرش بر بازار گفت: این اقدام به هنگام، عامل محدودکننده افت شاخص بوده و سازمان، طبق دستورالعمل پیش رفته و با توجه به اینکه ریسک نظامی از سوی کارشناسان آن حوزه تشخیص داده نشد بازار نیز متعاقب آن با تعطیلی مواجه نشد اما؛ باتوجه به نامعلوم بودن وضعیت کشور، دامنه نوسانات ۲درصد قرار داده شده و در کل به نظر نمی رسد اتفاق خاصی بیفتد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: