تعداد بازدید : ۶۳۶
کد خبر : ۲۰۵۸۷۹
مدیرعامل "شاراک" در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
هزینه اجرای تبدیل گاز طبیعی به پلی پروپیلن در پتروشیمی شاززند مبلغی معادل ۵.۱ میلیارد دلار بوده که هشتاد درصد تامین آن بر عهده سرمایه‌گذار خارجی و ۲۰درصد از طریق افزایش‌سرمایه از سهم سهامداران تامین می‌شود.
 
طرحی در دست اجرا با تولید
 
 
ابراهیم ولد خانی، مدیرعامل پتروشیمی شازند در همین خصوص به خبرنگار بورس نیوز گفت:شرکت "پتروشیمی قشم "زیر نظر پتروشیمی شازند در حال اجرای طرحی است که طریق گاز طبیعی اقدام به تولید پلی پروپیلن می‌کند.

وی ادامه داد: این طرح در منطقه آزاد قشم در حال اجرابوده بوده و ۸۰ درصد از تامین مالی این پروژه از طریق سرمایه گذار خارجی صورت می‌گیرد. 

ولدخانی به دریافت تمامی مجوز‌های لازم اشاره کرد و افزود: بخشی از پروژه به صورت " Early work" انجام شده و طی چند وقت آینده اجرایی خواهد شد. امید می‌رود با برداشته شدن تحریم ها، توانایی استفاده از فاینانس خارجی برای اتمام پروژه را داشته باشیم.

وی به ۲۰ درصد مابقی اشاره کرد و گفت: این مقدار توسط سهامداران شرکت تامین خواهد شد، فعلا در مرحله تثبیت و محصور کردن زمین‌ها بوده وتمامی مجوز‌های لازم به خصوص محوز‌های زیست محیطی، از آیتم‌های بسیار مهم در این زمینه اخذ شده است. 

لازم به ذکر است استفاده از روش Early Work Agreement افزون بر جلوگیری از اتلاف بیش از حد زمان پروژه به‌دلیل طولانی شدن فرآیند تأمین منابع مالی، برای پیمانکار خارجی اطمینان خاطر ایجاد کرده تا در کار شرکت داشته باشد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: