تعداد بازدید : ۸۲۴
کد خبر : ۲۰۵۸۷۹
مدیرعامل "شاراک" در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
هزینه اجرای تبدیل گاز طبیعی به پلی پروپیلن در پتروشیمی شاززند مبلغی معادل ۵.۱ میلیارد دلار بوده که هشتاد درصد تامین آن بر عهده سرمایه‌گذار خارجی و ۲۰درصد از طریق افزایش‌سرمایه از سهم سهامداران تامین می‌شود.
 
طرحی در دست اجرا با تولید
 
 
ابراهیم ولد خانی، مدیرعامل پتروشیمی شازند در همین خصوص به خبرنگار بورس نیوز گفت:شرکت "پتروشیمی قشم "زیر نظر پتروشیمی شازند در حال اجرای طرحی است که طریق گاز طبیعی اقدام به تولید پلی پروپیلن می‌کند.

وی ادامه داد: این طرح در منطقه آزاد قشم در حال اجرابوده بوده و ۸۰ درصد از تامین مالی این پروژه از طریق سرمایه گذار خارجی صورت می‌گیرد. 

ولدخانی به دریافت تمامی مجوز‌های لازم اشاره کرد و افزود: بخشی از پروژه به صورت " Early work" انجام شده و طی چند وقت آینده اجرایی خواهد شد. امید می‌رود با برداشته شدن تحریم ها، توانایی استفاده از فاینانس خارجی برای اتمام پروژه را داشته باشیم.

وی به ۲۰ درصد مابقی اشاره کرد و گفت: این مقدار توسط سهامداران شرکت تامین خواهد شد، فعلا در مرحله تثبیت و محصور کردن زمین‌ها بوده وتمامی مجوز‌های لازم به خصوص محوز‌های زیست محیطی، از آیتم‌های بسیار مهم در این زمینه اخذ شده است. 

لازم به ذکر است استفاده از روش Early Work Agreement افزون بر جلوگیری از اتلاف بیش از حد زمان پروژه به‌دلیل طولانی شدن فرآیند تأمین منابع مالی، برای پیمانکار خارجی اطمینان خاطر ایجاد کرده تا در کار شرکت داشته باشد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: