تعداد بازدید : ۱۸۲۳
کد خبر : ۲۰۵۹۴۸
کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
تحریم های جدید، نمادین بوده و گروه فلزات اساسی و پتروشیمی با دید بلندمدت مناسب ترین گزینه برای سرمایه گذاری است.

جذابیت قیمت های فعلی برای خرید

به گزارش بورس نیوز هنوز سرخی بازار و فشار فروش ها در هفته گذشته، از پیش چشم مان کنار نرفته، بورس تهران تغییر مسیر داد و امروز ناگهان صف نشینان، هوس خرید کردند! بازار در صف های خرید قفل شده و با وجود دامنه نوسان ۲ درصدی و عدم تمایل سهامداران به فروش، اما شاخص کل ۵۹۹۹ پله ای بالا رفته است!

علی صادقین کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با بورس نیوز در خصوص دلایل اقبال امروز بازار سرمایه بیان کرد: رفتار هیجانی و صف های خرید امروز بورس تهران، قابل پیش بینی بود. همان سهامدارانی که هفته گذشته، در صف فروش عرضه کردند، امروز در صف خرید قرار گرفته اند و علت صف های خرید هم کاهش قیمت سهم ها در هفته قبل و جذابیت قیمت های فعلی است.

وی افزود: همان طور که بارها گفته شده، به رشد بازار سرمایه خوشبین هستم. بازار سرمایه ما به لحاظ متغیرهای بنیادی، بازاری بدون رقیب است. ریسک سیستماتیک سیاسی تقریبا مرتفع شده و جایی برای نگرانی نیست. اما بهتر است سهامداران به جای رفتارهای هیجانی، سهم های بنیادی را خریداری کرده و نگاه میان مدت یا بلندمدت به بازار داشته باشند.

صادقین در رابطه با تاثیر تحریم ها بر شرکت های بورسی گفت: تحریم های جدید آمریکا، نمادین بود و اثری بر صنایع ما نخواهد داشت. هر محدودیت و تحریمی که امکان تحمیل آن وجود داشت توسط آمریکا اعمال شد و معتقدم صادرات صنعت فولاد کما فی السابق ادامه خواهد داشت.

این کارشناس بازار سرمایه در معرفی گزینه های برتر برای سرمایه گذاری اظهار کرد: گروه فلزات اساسی و پتروشیمی با دید بلندمدت مناسب ترین گزینه برای سرمایه گذاری است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: