تعداد بازدید : ۳۸۶
کد خبر : ۲۰۵۹۷۷
مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی عنوان کرد:
۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
راه اندازی ۲۳ طرح در فاز ۱ و ۲ عسلویه را می‌توان از عوامل تاثیرگذار بر افزایش ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی ایران دانست که تنوع جالب توجهی در سبد تولید محصولات ایجاد خواهد کرد.
 
 
به گزارش بورس نیوز، بهره گیری از ظرفیت‌های موجود تاکید بر لزوم شتاب در ساخت طرح‌های توسعه‌ای بوده که منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با دارابودن ۲۳ طرح پتروشیمی در جایگاهی ویژه قرار دارد.

علی محمد بساق زاده، مدیرطرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای از پیشرفت اجرایی ۵ تا ۷/۹۹ درصدی آن‌ها خبر داد و افزود:۲۱ طرح در فاز ۲ و نیز ۲ طرح در فاز یک قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: باید بر این نکته تاکید داشت که منطقه عسلویه در آینده نزدیک، در جریان تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی ایران نقشی مهم ایفا خواهد کرد.

بساق زاده صنعت پتروشیمی را از مهمترین ارکان توسعه و صنعتی مادر عنوان کرد و مشارکت هلدینگ‌ها و شرکت‌های فعال را در جهت عملیات اجرایی طرح‌های پتروشیمی ضروری دانست.

وی رشدصنعت پتروشیمی ایران را با بهره گیری از دانش جهانی و اتکا بر متخصصین کارآمد در مسیر شتاب و توسعه دانست و گفت: تا پایان جهش سوم این صنعت کشور به قدرت بزرگی در سطح منطقه و جهان دست خواهد یافت و همه باید با همدلی و همکاری در جهت تحقق برنامه ریزی‌های صورت گرفته تلاش کنند. 

مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی جهش سوم صنعت براساس برنامه ریزی‌های انجام شده را منجر به تحولی عظیم در صنعت پتروشیمی ایران عنوان کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: