تعداد بازدید : ۱۹۴۵
کد خبر : ۲۰۶۰۰۵
گزارش روزانه بازار سرمایه:
۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
در بازار امروز شاخص کل متاثر از رشد قیمتها در نمادهایی چون فارس، فملی، کگل، پارس، بترانس، تاپیکو و پارسان با رشد حدود 5999 واحدی روبرو شد. بازار با توجه به افت هفته گذشته والبته کاهش تنش های سیاسی، رشد مطلوبی را ثبت کرد.

به گزارش بورس نیوز، همانطور که انتظار می رفت، پس از فروش و خروج شتابزده سهامداران خرد ( و عمدتأ تازه واردها) که هفته پیش و در پی برخورد نظامی موقت ایران و امریکا، اقدام به فروش سهام و خروج از بازار کرده بودند، اینک پس از استقرار آرامش و منتفی شدن بروز جنگ بین ایران و دشمن دیرینه اش، به بازار و جرگه خریداران پیوسته اند و بی محابا در صفهای خرید طویل قرار گرفته اند. این افراد و سهامدارن آماتور، که متاسفانه فاقد اطلاعات کافی، بینش و تحلیل بنیادی و... شرکتها وصنایع مختلف هستند، با اندک وزش باد مخالفی، در صف فروش و جرگه فروشندگان – و با برخاستن اندک باد موافقی، در زمره خریداران و صف بندان قرار می گیرند. امید است با هدایت و حمایت و آموزش بیشتر این افراد کثیر و هیجان زده، در آینده شاهد استقرار عقلانیت و منطق و مبانی علمی و اقتصادی در فضای معاملات بازار سرمایه باشیم و کشتی معاملات بورس تهران، این چنین دستخوش امواج متلاطم و غیر حساب شده و به دور از مبانی علمی و منطقی نباشد.

 

اوضاع بسامان بازار امروز:

در بازار امروز شاخص کل متاثر از رشد قیمتها در نمادهایی چون فارس، فملی، کگل، پارس، بترانس، تاپیکو و پارسان با رشد حدود 5999 واحدی روبرو شد. بازار با توجه به افت هفته گذشته والبته کاهش تنش های سیاسی، رشد مطلوبی را ثبت کرد.

 

کارنامه امروز بازار:

شاخص کل 359,807 واحد / میزان تغییر 5999 واحد مثبت/ ارزش بازار 13,116,250 میلیارد ریال/ ارزش معاملات 11,211 میلیارد ریال/ حجم معاملات 1.634 میلیارد سهم

 

نمادهای تاثیر گذار در شاخص:

فارس 449 واحد مثبت/ فملی 288 واحد مثبت/ کگل 190 واحد مثبت/ پارس 189 واحد مثبت/ بترانس 187 واحد مثبت/ تاپیکو 165 واحد مثبت/ پارسان 162 واحد مثبت

 

بیشترین حجم معاملات:

ولساپا 362.8 میلیون سهم/ وتجارت 143.7 میلیون سهم/ فملی 142.1 میلیون سهم/ شاراک 111.2 میلیون سهم/ وایران 44.3 میلیون سهم

 

نگاهی به خالص ارزش معاملات خرد:

در معاملات امروز خالص ارزش معاملات خرد (بورس و فرابورس)بالغ بر 1319 میلیارد تومان بود که نسبت به روز کاری قبل، افت 44 درصدی داشت.

 

پیش بینی بازار یکشنبه 22 دی 98 :

همانطور که انتظار می رفت و پیشتر نیز تجزیه و تحلیل کرده بودیم، با رفع و پایان درگیری نظامی ایران و امریکا، و برگشت ثبات به کشور، شاهد ورود مجدد منابع و خریداران جدید و قدیم به فضای معاملات در بورس تهران هستیم و هر که را که پولی در بساط است، سعی دارد در اولین فرصت ممکن به برگه های سهام شرکتها تبدیل نماید تا از آفت افت پول ملی کشور در امان باشد. این هراس از موج تورم انتظاری در سه ماهه چهارم سالجاری و بیشتر از همه، در سال آینده، نگرانی های عدیده ای را متوجه صاحبان سرمایه و نقدینگی نموده و طیف کثیری از مردم را برای خرید سهام شرکتها و تبدیل دارایی های پولی به دارایی های سرمایه ای ( نظیر اوراق سهام شرکتها)، ترغیب و مشتاق کرده است. بطوریکه هر روزه شاهد هجوم مردم و سرازیر شدن صدها میلیارد تومان پول و نقدینگی به فضای معاملات هستیم و بازار بورس تهران داغ داغ است.
البته در این میان و با عرضه های سنگین امروز، انتظار نداریم شدت افزایش شاخص کل به میزان امروز باشد و به تعادل رسیدن قیمتها و شاخصها در بازار فردا، مورد انتظار است.

باد موافق و حنابندان بورسی ها

حافظ عزیزی نقش
مدیر سرمایه گذاری و گروه تحلیل بازار
کارگزاری اردیبهشت ایرانیان

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: