تعداد بازدید : ۸۳۴
کد خبر : ۲۰۶۰۷۲
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد؛
۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
شوک وارد شده بر بازار، دقت سهامداران را در خرید سهم‌ها افزایش داد و این نشان دهنده غربالگری سهم‌های باارزش است.

مثبت بودن بازار با شیب کمتری ادامه دار استفردین آقابزرگی مدیرعامل کارگزاری بانک دی در خصوص پیش بینی بازار به بورس نیوز اظهار کرد: با توجه به هیجان‌های ناشی از رخدادهای نظامی و سیاسی، تنشی ایجاد شد اما؛ با وجود مولفه‌های اثرگذار بر وضعیت اقتصادی، هجوم نقدینگی سرشار، اثرات افزایش نرخ ارز، حتی نرخ ارز نیمایی در سود و زیان و عملکرد شرکت‌ها و صنایع در کنار رکود در بازارهای موازی، هیجان خرید در بازار سرمایه کماکان زیاد است.

وی ادامه داد: شوک سیاسی، موجب شد تحلیل‌های کارشناسی دقیق‌تر انجام شود و در این بین شرکت‌هایی کماکان روند متعادل و نزولی دارند و برخی شرکت‌ها کماکان با فزونی تقاضا برای خرید مواجه هستند و این نشان‌دهنده نوعی غربال‌گری هست.

کارشناس بازارسرمایه افزود: این شوک لازم بود تا دقت‌ها افزایش پیدا کند و سهامداران به نظرات کارشناسان اتکا کنند تا اینکه پیرو جنجال عمومی و برخی شبکه‌های اجتماعی که ایجاد جو کاذب می‌کنند، باشند بنابراین پیش‌بینی می‌شود این روند ادامه‌دار باشد اما؛ از تندی شیب صعود کاسته می شود و کماکان اشتیاق خرید با این حجم از معاملات در حال حاضر و طی روزهای آینده وجود خواهد داشت.

وی در رابطه با دامنه تغییرات ۲ درصدی عنوان کرد: ایجاد هرگونه محدودیت اثرات منفی بر بازار و اقتصاد می‌گذارد، در بعضی از مقاطع حساس مانند چند روز گذشته که دامنه تغییرات ۲درصدی تعبیه شد در جهت حراست از منافع سهامدران خرد بوده اما؛ همان‌طور که این محدودیت نیز برداشته شد در آینده نه چندان دور باید دامنه تغییرات ۵درصد نیز حذف شود نه به این معنی که آزادانه قیمت سهام به هر سمت و سویی که خود می‌خواهد حرکت کند.

آقابزرگی اضافه کرد: وظیفه مقام ناظر هدایت و کنترل قیمت نیست باید فرآیند بازار را نظارت کند، سمت و سو دادن و تعیین محدوده نوسان قیمت که به نوعی ارزیابی کارشناسانه تلقی می شود که وظیفه مقام ناظر نیست.

مدیرعامل کارگزاری بانک دی گفت: با امید اینکه در آینده نزدیک بتوانیم با دامنه بازتر ادامه کار دهیم کمااینکه در چند روز گذشته به اثبات رسید که برخی از گروه سهام و صنایع نیازی به حمایت و تعیین نوسان قیمت ندارند به دلیل کسرت حجم معاملات، حضور بازارگردان فعال و شفاف بودن اطلاعات شرکت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: