تعداد بازدید : ۲۸۲
کد خبر : ۲۰۶۰۸
۱۱ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۴:۲۰
امير حمزه مالمير، رييس اداره نظارت بر ناشران بورسي در گفتگو با خبرنگار موج با اشاره به حضور 91 شركت در بازار اول اظهار داشت:در بازار اول، 83 شركت اطلاعات خود را از طريق سيستم كدال به بازار سرمايه ارائه مي‏دهند و تنها 8 شركت اطلاعات خود را از طريق اين سيستم ارسال نكرده‏اند كه عمدتا بانكي هستند.

بازار دوم

وي درخصوص شركت‏هاي حاضر در بازار دوم گفت: در بازار دوم نيز عمدتا شركت‏هاي كوچك و شركت‏هايي كه از زيرساخت‏هاي لازم و دسترسي آسان به اينترنت بهره‏مند نيستند، اطلاعات خود را از طريق سيستم كدال ارسال نمي‏كنند
.
مالمير با اشاره به دستورالعمل افشاي اطلاعات در امكان تعيين نوع ارسال اطلاعات شركت‏ها از سوي سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با توجه به الزام اطلاع رساني شركت‏ها از طريق كدال، شركت‏هايي كه از طريق اين سيستم اطلاعات خود را ارسال نكنند بر اساس دستورالعمل انضباطي ناشران پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار با آنها برخورد خواهد شد.

كنترل‏ها و بررسي‏هاي كدال

رييس اداره نظارت بر ناشران بورسي با تاكيد قرار گرفتن برخي از كنترل‏هاي سازمان بورس بر اطلاعيه‏هاي شركت‏ها در اين سيستم اظهار داشت: وجود هر گونه ايراد و اشكال اوليه در اطلاعات سبب خواهد شد سيستم اطلاعات را دريافت نكند.

وي از عدم همخواني اطلاعات ارسالي سود وزيان در ترازنامه با سود و زيان موجود در صورت سود و زيان يا عدم همخواني محاسبات و اطلاعات به عنوان نمونه‏هايي نام برد كه سبب مي‏شود سيستم اطلاعات شركت‏ها را قبول نكند.
وي تصريح كرد: اين امر سبب شده است زماني كه اطلاعات به دست همكاران ما مي‏رسد از يك قابليت اتكا و اعتماد نسبي برخوردار باشد و زمان كمتري در بررسي و كنترل اطلاعات صرف شود.

مالمير با بيان اين كه اين امر منجر به انعكاس سريع اطلاعات به بازار مي‏شود، از انعكاس سريع اطلاعات به عنوان عامل موثري در كاهش زمان توقف نماد شركت‏ها نام برد.

به گفته وي، سيستم از كدال محدوديت زماني براي دريافت اطلاعات برخوردار نيست و شركت‏ها مي‏توانند اطلاعات خود را در هر زمان و ساعتي ارسال كنند.
وي از نبود زير ساخت هاي مناسب اينترنتي به عنوان عاملي جهت كندي ارسال و دريافت اطلاعات از طريق سيستم كدال نام برد.

سيستم امنيتي

رييس اداره نظارت بر ناشران بورسي با اشاره به برخورداري سيستم كدال از چند لايه امنيتي گفت: اين لايه‏هاي امنيتي سبب كندي سيستم شده‏اند. با وجود زيرساخت‏هاي مناسب اينترنتي در شركت‏ها، كندي ارسال و دريافت اطلاعات چندان محسوس نخواهد بود.

وي در خصوص ايراد وارده بر سيستم كدال در درج اطلاعات گفت: اشتباهي در سيستم كدال در درج اطلاعات نديديم. اگر اشتباهي وجود دارد در صورت اعلام در اسرع وقت اصلاح خواهد شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: