تعداد بازدید : ۴۶۰
کد خبر : ۲۰۶۱۱۵
۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
مسئولان فولاد خوزستان و دانشگاه آزاد اسلامی اهواز در نشستی با حضور بابک نگاهداری رییس پژوهشکده دانشگاه آزاد اسلامی کشور، تفاهم نامه همکاری مشترک با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال را در زمینه‌های تحقیقاتی، علمی، آموزشی و پژوهشی امضا نمودند.

به گزارش بورس نیوز،این مراسم روز پنج شنبه ۱۹ دی‌ماه ۹۸ در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اسلامی اهواز به برگزار شد.
بابک نگاهداری رییس پژوهشکده و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی کشور در این نشست اظهار داشت: یکی از مسائل در حوزه آموزش با توجه به رویکرد جدید مساله محور دانشگاه، اختصاص رشته‌های تحصیلی بر اساس اقتصاد و صنعت بومی متناظر با شهر یا منطقه است.
وی افزود: قصد داریم مراکز تحقیقاتی را به سمت صنایع استان هدایت کنیم و در همین زمینه بخشنامه‌ای در خصوص طرح هیات علمی فناور بزودی به واحد‌ها ابلاغ می‌شود، که در آن صاحبان صنایع می‌توانند به عنوان اعضای هیات علمی با واحد‌های دانشگاهی همکاری کنند.
در ادامه علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش اظهار داشت: ما در مجموعه فولاد خوزستان با کمک کارشناسان و متخصصان، توانسته ایم بسیاری از تجهیزات را بومی سازی کنیم و این نشست و انعقاد تفاهم نامه نیز در همین راستا می‌باشد.

وی با ابراز خرسندی از اجرایی شدن این تفاهم نامه و آمادگی فولاد خوزستان جهت استفاده از پتانسیل‌های موجود دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: در این تفاهم نامه یکی از موضوعات مهمی که ذکر شده و ما با جدیت بدنبال عملیاتی شدن آن هستیم، بحث آینده پژوهی صنعت فولاد است که امیدواریم با کمک نیرو‌های دو مجموعه تحقق یابد.
محمدی با اشاره به نقش فولاد خوزستان در توسعه صنعت فولاد و اقتصاد کشور گفت: فولاد خوزستان به عنوان سازمان سرآمد کشور و بزرگترین عرضه کننده شمش فولاد و نخستین تولید کننده فولاد با فن‌آوری احیا مستقیم و همچنین تولید ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن شمش فولادی، بیش از ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تن آهن اسفنجی، ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندله و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کنسانتره، کارنامه درخشانی از خود به ثبت رسانده است؛ و با کمک خداوند در نظر داریم در یوم الله ۲۲ بهمن ۹۸ یک خط جدید گندله سازی با ظرفیت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تنی نیز در منطقه سنگان راه اندازی نماییم.

وی در ادامه گفت: فولاد خوزستان در چندسال گذشته همواره به عنوان صادرکننده برتر در کشور انتخاب شده و کیفیت و رقابت پذیری محصولات و حضور موفق این شرکت در بازار‌های بین‌المللی، نشان KSC را به یک تولید کننده معتبر جهانی تبدیل نموده است.
محمدی درباره نقش فولاد خوزستان در عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی بر اساس سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری تصریح نمود: این شرکت براساس مطالعات و تحلیل‌های استراتژیک، سیاست‌های بومی سازی فناوری و اتکا به منابع داخلی را مبنای راهکار اصلی رشد و پیشرفت در نظر گرفته است. در این راستا دستاورد‌های ارزنده‌ای در حوزه‌ی بومی سازی نظیر: ساخت کارخانه زمزم ۱ بر پایه فناوری احیای مستقیم میدرکس در سال ۱۳۸۱، به صنعت فولاد کشور تقدیم کرده است. این تجربه ارزشمند و دستاورد بزرگ محور توسعه صنعت فولاد کشور گشته و در راستای تحقق چشم انداز، بزرگترین توانمندی و قابلیت داخلی بود.
مدیرعامل فولاد خوزستان خاطر نشان کرد: از مصادیق فراوانی دیگر در حوزه بومی سازی می‌توان به ساخت بیش از ۲۵ هزار قطعه و تجهیز موردنیاز، کوره پاتیلی، ترانسفورماتور کوره‌های قوس الکتریکی، کاتالیست‌های صنعتی و ... اشاره کرد، که با اتکا به دانش و تخصص دانشمندان و متخصصان فولاد خوزستان به دست آمده است.

وی تصریح کرد: قراردادی نیز بین فولاد خوزستان و دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه‌های تحقیقاتی، علمی، آموزشی و پژوهشی امضا شد که قرار است در مدت سه سال اجرایی شود.
محمدی در پایان سخنان خود اظهار داشت: یقینا با اجرای سیاست‌های اتکا به منابع داخلی، توسعه درون زا و افزایش سطح همکاری بین صنعت و دانشگاه، ثمرات مثبت این تفاهم نامه و اقدامات مشترک در کوتاه مدت افتخارات ارزنده‌ای را رقم بزند.
حجت الاسلام براتی رییس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان در این مراسم اظهار داشت: با هدف ماموریت جدید دانشگاه، مسائل باید به صورت بومی در نظر گرفته شوند و خوشبختانه استان خوزستان در زمینه‌های مختلف دارای این پتانسیل است.
وی گفت: ما به دنبال انعقاد یک تفاهم نامه عملیاتی و اجرایی هستیم و این امر با وجود پتانسیل بین فولاد خوزستان و دانشگاه آزاد اسلامی اهواز امکان پذیر است.
براتی تاکید داشت: این تفاهم نامه همکاری مشترک با موضوع اجرای آموزش و پژوهش‌های کاربردی در ۱۳ بند و در زمینه تولید قطعات، کاهش ضایعات، همکاری در طرح‌های پژوهشی، تعریف و اجرای رح‌های صنعتی، حمایت از پایان نامه دانشجویی در حوزه صنعت، بهره گیری متقابل از خدمات فنی و آزمایشگاهی و بهبود شاخص‌های ایمنی، سلامت و بهداشت به امضا رسیده است.

وی همچنین بهره‌گیری متقابل از ظرفیت اعضای هیات علمی در زمینه مهارت افزایی کارکنان شرکت فولاد خوزستان، همکاری در اجرای رشته گرایش‌های کاردانی و کارشناسی بدون آزمون و استفاده از ظرفیت خدمات ورزشی را از دیگر موارد این تفاهم نامه بیان کرده و افزود: استفاده از واحد‌های تخصصی دانشگاه، بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه برای برگزاری آزمون‌های استخدامی فولاد، مطالعات و پیش‌بینی بازار جهانی، آینده پژوهی در صنعت فولاد کشور و تسهیل در بهره‌گیری از امکانات رفاهی طرفین از دیگر مفاد این تفاهم نامه بودند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: