تعداد بازدید : ۵۹۳
کد خبر : ۲۰۶۲۵۳
مدیر فروش «ثغرب» در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
افزایش قیمت مصالح ساختمانی علاوه بر افزایش بهای ساخت، اثر روانی هم داشته و به افزایش قیمت املاک هم دامن می زند.

به گزارش بورس نیوز بعد از منفی های هفته گذشته، صف های خرید این هفته حسابی به دل می نشیند.
در گروه ساختمانی هم تقریبا اکثر نمادها سبزپوش هستند و «ثغرب» با صف خرید بیش از ۷ میلیونی همراه است. سقف تسهیلات خرید مسکن اخیرا افزایش یافته و این موضوع می تواند اثر مثبتی بر فروش انبوه سازان داشته باشد.

فرامرز خیاط خامنه مدیر فروش شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت فروش و تاثیر افزایش تسهیلات خرید مسکن بیان کرد: افزایش میزان تسهیلات خرید مسکن، بر حجم فروش ها موثر است و معتقدم احتمالا این افزایش تسهیلات، حجم فروش ها را چند درصدی افزایش دهد. اما نکته اینجا است که اکثر متقاضیان واقعی مسکن، خانوارهای متوسط هستند که قدرت خرید پرداخت اقساط را ندارند. اگر قرار است تسهیلات خرید مسکن، گرهی از مشکلات متقاضیان بازار مسکن بگشاید حتما باید تدبیری اندیشیده شود که مردم از عهده پرداخت اقساط، برآیند.

وی افزود: اگر چه بازار مسکن از ماه ها قبل وارد فاز رکود شده و حجم معاملات کاهش داشته، ولی قیمت املاک شیب صعودی دارد. یکی از علل این افزایش قیمت املاک، افزایش مداوم قیمت مصالح ساختمانی است. افزایش قیمت مصالح ساختمانی علاوه بر افزایش بهای ساخت، اثر روانی هم داشته و به افزایش قیمت املاک هم دامن می زند.

مدیر فروش «ثغرب» در خاتمه گفت: البته شرکت های انبوه ساز از جمله شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب تحت هر شرایطی، فعالیت دارند و ساخت و ساز می کنند؛ اما این رکود بازار مسکن، اتفاق چندان خوشایندی برای بازار مسکن نیست.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.