تعداد بازدید : ۹۵۱
کد خبر : ۲۰۶۳۰۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
مادامی که نقدینگی به همین صورت در بازار جریان داشته باشد بازار سرمایه پتانسیل رشد و لمس قیمت های بالاتر را دارد.

معرفی گروه های مناسب برای سرمایه گذاری

به گزارش بورس نیوز، بازار سرمایه که هفته گذشته، با وجود حمایت ها باز هم تحت تاثیر تنش های سیاسی ریزش سنگینی داشت، با آرام شدن اوضاع در هفته جاری تخته گاز پیش می رود. به طوری که نه تنها افت تقریبا ۸ درصدی هفته قبل در ۳ روز معاملاتی ابتدای این هفته جبران شد؛ بلکه حتی سقف جدیدی هم ثبت شد و شاخص کل تا لمس کانال ۴۰۰ هزار واحدی کمتر از ۸ هزار پله فاصله دارد.

از ماه‌ها قبل کارشناسان بازار سرمایه پیش‌بینی شاخص ۴۰۰ هزار واحدی را تا پایان سال جاری می‌کردند و با نزدیک شدن به این محدوده به نظر می‌رسد باید اصلاحی صورت بگیرد. البته حجم ورود نقدینگی به بازار آنقدر پرفشار بوده که مدت‌ها است تکنیکال و فاندامنتال در برابر جریان خروشان نقدینگی سر تعظیم فرود آورده اند.

مهدی طحانی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت بازارسرمایه و پیش‌بینی روند آتی بیان کرد: جریان پول در بازارسرمایه، جریان قدرتمندی بوده و رشد بازار‌سرمایه را رقم زده اما؛ نباید فراموش کرد که این رشد با توجه به حجم نقدینگی بازار طبیعی است.

وی ادامه داد: گزارش های عملکرد ۹ ماهه شرکت ها نیز گزارش های مناسبی خواهند بود.

این کارشناس بازارسرمایه افزود: قیمت سهم‌ها در بازارسرمایه به قیمت‌های قبل بازگشت و سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در سهم‌های بزرگ و بنیادی بازار متمایل شده‌اند؛ مادامی که نقدینگی به همین صورت در بازار جریان داشته باشد بازار سرمایه پتانسیل رشد و لمس قیمت‌های بالاتر را دارد؛ ولی احتمالا روند دو روز گذشته، (یکشنبه و دوشنبه)، در روزهای آینده با این شدت تکرار نخواهد شد.

مدیر حساب‌های سرمایه‌گذاری شرکت مدیریت سرمایه کیان تصریح کرد: نسبت به رشد کلی بازار سرمایه در بلندمدت خوشبین هستم؛ ولی نکته اینجا است که بورس ما دچار رفتارهای هیجانی خیلی منفی یا خیلی مثبت شده و با این شدت هیجان بازار سرمایه، تحلیل کوتاه مدت کار آسانی نیست اما؛ به هر حال با در نظر گرفتن وضعیت بازارهای رقیب، شیب صعودی تورم و نیز نرخ ارز، روند بازار سرمایه در بلندمدت صعودی خواهد بود.

این کارشناس بازارسرمایه در پایان خاطرنشان کرد: در این شرایط سهم های ۵ صنعت بانک، پتروشیمی، پالایشی، فلزی و معدنی گزینه های مناسب تری برای سرمایه گذاری هستند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: