تعداد بازدید : ۱۱۳۴
کد خبر : ۲۰۶۳۰۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
مادامی که نقدینگی به همین صورت در بازار جریان داشته باشد بازار سرمایه پتانسیل رشد و لمس قیمت های بالاتر را دارد.

معرفی گروه های مناسب برای سرمایه گذاری

به گزارش بورس نیوز، بازار سرمایه که هفته گذشته، با وجود حمایت ها باز هم تحت تاثیر تنش های سیاسی ریزش سنگینی داشت، با آرام شدن اوضاع در هفته جاری تخته گاز پیش می رود. به طوری که نه تنها افت تقریبا ۸ درصدی هفته قبل در ۳ روز معاملاتی ابتدای این هفته جبران شد؛ بلکه حتی سقف جدیدی هم ثبت شد و شاخص کل تا لمس کانال ۴۰۰ هزار واحدی کمتر از ۸ هزار پله فاصله دارد.

از ماه‌ها قبل کارشناسان بازار سرمایه پیش‌بینی شاخص ۴۰۰ هزار واحدی را تا پایان سال جاری می‌کردند و با نزدیک شدن به این محدوده به نظر می‌رسد باید اصلاحی صورت بگیرد. البته حجم ورود نقدینگی به بازار آنقدر پرفشار بوده که مدت‌ها است تکنیکال و فاندامنتال در برابر جریان خروشان نقدینگی سر تعظیم فرود آورده اند.

مهدی طحانی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت بازارسرمایه و پیش‌بینی روند آتی بیان کرد: جریان پول در بازارسرمایه، جریان قدرتمندی بوده و رشد بازار‌سرمایه را رقم زده اما؛ نباید فراموش کرد که این رشد با توجه به حجم نقدینگی بازار طبیعی است.

وی ادامه داد: گزارش های عملکرد ۹ ماهه شرکت ها نیز گزارش های مناسبی خواهند بود.

این کارشناس بازارسرمایه افزود: قیمت سهم‌ها در بازارسرمایه به قیمت‌های قبل بازگشت و سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در سهم‌های بزرگ و بنیادی بازار متمایل شده‌اند؛ مادامی که نقدینگی به همین صورت در بازار جریان داشته باشد بازار سرمایه پتانسیل رشد و لمس قیمت‌های بالاتر را دارد؛ ولی احتمالا روند دو روز گذشته، (یکشنبه و دوشنبه)، در روزهای آینده با این شدت تکرار نخواهد شد.

مدیر حساب‌های سرمایه‌گذاری شرکت مدیریت سرمایه کیان تصریح کرد: نسبت به رشد کلی بازار سرمایه در بلندمدت خوشبین هستم؛ ولی نکته اینجا است که بورس ما دچار رفتارهای هیجانی خیلی منفی یا خیلی مثبت شده و با این شدت هیجان بازار سرمایه، تحلیل کوتاه مدت کار آسانی نیست اما؛ به هر حال با در نظر گرفتن وضعیت بازارهای رقیب، شیب صعودی تورم و نیز نرخ ارز، روند بازار سرمایه در بلندمدت صعودی خواهد بود.

این کارشناس بازارسرمایه در پایان خاطرنشان کرد: در این شرایط سهم های ۵ صنعت بانک، پتروشیمی، پالایشی، فلزی و معدنی گزینه های مناسب تری برای سرمایه گذاری هستند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: