تعداد بازدید : ۵۵۳
کد خبر : ۲۰۶۳۵۰
گزارشی از کوره‌هایی این فولادساز اصفهانی؛
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
با مسائل سیاسی پیش آمده در کشور، آمریکا بار دیگر حوزه فلزات اساسی را تحریم کرد. یکی از شرکت‌های موجود در لیست این تحریم شرکت ذوب آهن اصفهان بوده که صف خرید سنگین سهامداران واکنشی به این تحریم‌ها بود.

 

 

قراردادهایی در شرایط تحریم

احسان دشتیانه عضو هیات مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان در همین رابطه به بورس نیوز گفت: این تحریم‌ها اتفاق جدیدی نیست، نخستین بار که این کار انجام شد نگرانی‌هایی در صنعت فولاد رقم زد و بالطبع تاثیراتی منفی را نیز به همراه داشت اما؛ تحریم‌های جدید محدودیتی ایجاد نکرده و تنها به اسم چند شرکت اشاره شده است.

منصور یزدی زاده مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان در خصوص عملکرد شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان طی دو سال اخیر به بورس نیوز گفت: عملکرد‌ها حاکی از رشد‌های چشمگیر بوده به طوری که میزان سود خالص شرکت از مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان در سال ۹۶ به مبلغ ۴۵۱ میلیارد تومان در ۶ ماهه ۹۸ رسیده است.

یزدی زاده تصریح کرد: طی مدت ذکر شده (از ۹۸/۱۲/۲۸ الی ۹۸/۱۰/۱۰) ارزش بازار شرکت نیز ۲۷۸۷ میلیارد تومان به ۱۳۲۴۲ میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در مقطع سال ۹۸ رشد قیمت سهام این شرکت متناسب با رشد شاخص و بازار سرمایه نبوده است، خاطر نشان کرد: علت این امر را می‌توان گرایش بازار سرمایه به سهم‌های کوچک و شرکت‌هایی دانست که طی سال ذکر شده پروسه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها را طی می‌کنند.

یزدی زاده در ادامه افزود: انتظار می‌رود با انتشار گزارش‌های سالانه، مجددا گرایش بازار به سمت سهام‌هایی پیش برود که رشد، سودآوری و عملکردی مناسب داشته باشند.

به گزارش بورس نیوز، در تاریخ ۹۸/۱۰/۲۳ شرکت ذوب آهن اصفهان تفاهم نامه‌ای را با شرکت متروی اصفهان برای تامین ریل به امضا رساند.

همچنین قراردادی ۱۲ میلیون یورویی میان وزارت راه و شهرسازی و شرکت ذوب آهن اصفهان برای تولید ۱۳ هزار و پانصد تن ریل راه آهن نیز به امضا رسید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: