تعداد بازدید : ۱۰۲۲
کد خبر : ۲۰۶۳۸۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴
خرید بسیاری از سهم ها در این قیمت ها جذاب نیست؛ ولی این به معنای لزوم اصلاح قیمت ها هم نیست.

به گزارش بورس نیوز، همانطور که دیروز هم کارشناسان پیش بینی می کردند روند صعودی بازار سرمایه با شیب ملایم تری ادامه دارد و خبری از فشار خرید هیجانی در کل بازار نیست. سهامداران محتاط تر عمل می کنند و به نظر می رسد برخی نگران ورود بازار به فاز اصلاحی هستند.

مرتضی استهری مدیرعامل شرکت مشاورسرمایه گذاری ایده مفید در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: در محدوده فعلی ممکن است بازار اصلاحی داشته باشد، ولی به نظر می رسد اصلاح بازار بیش از ۳،۴ درصد نخواهد بود.

وی افزود: قیمت سهم ها رشد کرده و اکثر سهم ها از پیک های قیمت قبلی عبور کرده اند. خرید بسیاری از سهم ها در این قیمت ها جذاب نیست؛ ولی این به معنای لزوم اصلاح قیمت ها هم نیست. باید منتظر ارایه گزارش های ۹ ماهه و قیمت های جهانی باشیم.

این کارشناس بازارسرمایه ادامه داد: اکثر سهم های کوچک بیش از حد رشد کرده اند و برای خرید توجیه ندارند؛ ولی سهم های بزرگ بازار هنوز جای رشد دارند و احتمالا مسیر سهم ها از هم جدا خواهد شد و نقدینگی به سمت سهم هایی خواهد رفت که رشد کمتری داشته اند.

وی افزود: بعضی سهم های گروه فلزی و معدنی و پتروشیمی گزینه های مناسبی برای رشد هستند ولی باید با دقت بیشتری تصمیم گیری شود.

استهری در پایان خاطرنشان کرد: اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، با توجه به افزایش قیمت های جهانی و نرخ ارز، روند بازار مثبت به نظر می رسد؛ ولی نباید انتظار رشد عجیب و تند شاخص بورس را داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: