تعداد بازدید : ۲۹۴۵
کد خبر : ۲۰۶۵۳۹
بازدهی مطلوب در بقچه سهامداران صبور تجدیدی؛
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
آبسیم در آبان ماه گزارشی در خصوص سهم‌های در صف تجدید ارزیابی ارائه کرد و نگاهی به وضعیت حال حاضر این شرکت‌ها نشان می‌دهد که از آن تاریخ تا به امروز تمام این سهم‌ها رشد قیمت داشته‌اند و برخی همچون «غمینو» بازدهی بسیار مطلوبی در مدتی کوتاه عاید سهامداران خود کرده است.

بازار بر مدار تجدیدی‌ها می‌چرخد

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، چند روز پیش بالاخره هیئت دولت آیین نامه افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها را تصویب کرد و پس از مدت‌ها و کش و قوس‌های فراوان این مسیر جذاب به روی شرکت‌ها مجددا بازگشایی شد.

حال از روز گذشته سازمان بورس دست به کار شده و به شرکت‌هایی که تاکنون گزارش تأییدیه حسابرس در خصوص تجدید ارزیابی دارایی‌های خود را ارائه کره اند، مجوز لازم را صادر می‌کند.

در اولین گام، «غنوش» و «غمینو» شیرین کام شدند و اولین مجوز‌ها به نام این دو شرکت صادر شد. در روز جاری نیز، «غگل»، «خفنر» و «حریل» نیز صادر شد.

به همین جهت، در معاملات امروز بازار سرمایه که اندکی فشار فروش بیش از خرید است و شاخص‌ها منفی شده اند، «غگل»، «غمینو» و «حریل» در صف خرید معاملات خود را دنبال می‌کنند و «خفنر» در ناحیه مثبت داد و ستد می‌شود. «غنوش» نیز به علت تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت، از ۱۵ دی ماه تاکنون متوقف مانده است.

همان‌طور که پیش از این بار‌ها عنوان شد، آزادسازی مسیر تجدید ارزیابی دارایی‌ها به عنوان یکی از محرک‌های قوی برای بازار سرمایه شناخته می‌شود. نتایج نظرسنجی آبسیم پلاس از سهامداران و البته کارشناسان خبره بازار سرمایه نیز مؤید همین موضوع است.

حال به روند تغییرات قیمت سهم‌هایی که پیش از تصویب آیین نامه مذکور از سوی دولت، پیش‌دستی کرده بودند و گزارش‌های مربوط به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی را منتشر کرده بودند، نگاهی می‌اندازیم.

آبسیم در ۲۰ آبان ماه گزارشی در خصوص سهم‌های در صف تجدید ارزیابی ارائه کرد و فهرستی از این شرکت‌ها بر اساس میزان تجدید ارزیابی و قیمت آن روز سهم ها، منتشر کرد.

نگاهی به وضعیت حال حاضر این شرکت‌ها نشان می‌دهد که از آن تاریخ تا به امروز تمام این سهم‌ها رشد قیمت داشته‌اند و برخی همچون «غمینو» طی حدود دو ماه گذشته از تاریخ گزارش آبسیم، ۱۱۹ درصد بازدهی عاید سهامداران خود کرده است.

بازار بر مدار تجدیدی‌ها می‌چرخد

شایان ذکر است که پس از گزارش مذکور برخی شرکت‌های دیگر نیز گزارش تجدید ارزیابی خود را منتشر کردند و در حال حاضر، اغلب این سهم‌ها در معاملات امروز وضعیت مناسبی دارند و اغلب در صف خرید به سر می‌برند.

به نظر شما آیا در ادامه بازار بر مدار تجدیدی‌ها می‌گردد؟!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: