تعداد بازدید : ۱۵۳۴
کد خبر : ۲۰۶۵۴۶
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
روند بازار پس از حوادث ۲ هفته قبل شتابان بوده و امروز، روز آرامی خواهیم داشت.

گزارش‌های ۹ ماهه پیش بینی‌ها را تسهیل می‌کند

سعید ذوالفقاری مدیرعامل کارگزاری مهر اقتصاد ایرانیان در رابطه با روند بازار به بورس نیوز اظهار کرد: بازار در ادامه روند معاملات خود، عرضه بیشتری را نسبت به گذشته تجربه خواهد کرد و خریداران نیز مقداری عقب‌نشینی را دستور کار روند معاملاتی خود قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: روند بازار پس از حوادث ۲هفته قبل شتابان بوده و امروز، روز آرامی خواهیم داشت و ممکن هست شاخص روند منفی نیز داشته باشد؛ شرکت‌هایی که تجدید ارزیابی می‌کنند قیمت سهمشان ۱۰برابر شده و سهم‌هایی که به تازگی این اتفاق برایشان می‌افتد مانند مخابرات و همراه اول با توجه به شرایط، افزایش سرمایه‌های آن‌ها سنگین نخواهد بود و قیمت کنونی سهم‌ها افزایش سرمایه‌ها را پیش خور کرده است.

این کارشناس بازارسرمایه در خصوص تجدید ارزیابی صنایع عنوان کرد: برخی از شرکت‌های خودرویی که تجدید ارزیابی داشته و حتی ماشین‌آلات را تجدید ارزیابی می‌کنند که به زیان سهامداران خرد و به نفع سهامداران عمده و شرکت‌هایی که به تازگی به بخش‌خصوصی رفته‌اند هست بنابراین شرکت‌ها سود خود را با اصطحلاک می‌پوشانند و بیش از بقیه منتفع می‌شوند.

ذوالفقاری تصریح کرد: خودرویی‌ها صنعت زیان‌دهی هستند که تنها به واسطه تجدید ارزیابی رشد می‌کنند، سهم ایران‌خودرو  ۲۰۰تومانی به ۱۰۰۰ تومان رسیده و سایپای ۷۰ تومانی به ۲۵۰ تومان بالغ شده است؛ تجدید ارزیابی‌ها برای بازار جذاب نخواهد بود و سهم‌های بزرگ نیز تجدید ارزیابی نخواهند داشت.

وی اضافه کرد: افزایش سرمایه بیشتر به سمت آورده و سود انباشته می‌رود و این برای آینده بازار مثمرثمر خواهد بود نه تجدید ارزیابی‌ها ضمن آنکه سهامداران زمانی که سهمی را می‌خرند صرفا به واسطه اینکه تجدید ارزیابی داشته اقدام به خرید نکند زیرا تجدید ارزیابی قطعا با قیمت‌هایی که می‌بینیم همخوانی نخواهد داشت.

این کارشناس بازارسرمایه افزود: هیجان زدگی سهامداران خرد می‌تواند روند سهم‌هایی که تجدید ارزیابی دارند را تحت تاثیر قرار دهد و این تجدید ارزیابی تاثیری در سهم‌های بنیادی نخواهد داشت.

مدیرعامل کارگزاری مهر اقتصاد ایرانیان با اشاره به گزارش‌های ۹ ماهه شرکت‌ها گفت: تصمیم‌گیری را راحت می‌کند و چیز غیر قابل پیش بینی نیز در این گزارش‌ها نخواهد بود به جز شرکت‌های فلزاتی که به نظر خوب کار کرده اند و دلار نیمایی نیز یاری شان کرده گزارش خاصی نخواهیم دید، به نظرم روند بازار مقداری آرام‌تر خواهد شد و در هفته‌ای که حمایت از بازار انجام شد سهامداران حقیقی به سمت سهام‌های بنیادی می‌روند و این خوب هست، زیرا فصل مجامع را پیش رو داریم و طی ۶ ماه آینده مجامع برگزار خواهند شد. به نظر می‌رشد سهم‌های بنیادی بازار را کمک خواهند کرد اما؛ روند بازار صعودی پیش بینی نمی‌شود، ممکن هست با افت شاخص مواجه نشویم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.