تعداد بازدید : ۱۷۹۵
کد خبر : ۲۰۶۵۹۲
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به صادرات محصولات بی کیفیت با برند ایرانی و تنگ نظری ها برای شرکت تبریزی و...

عرق شرم بر چهره صادرات ایران

به گزارش بورس نیوز، مشکلات کمی و کیفی فرآورده های نفتی صادراتی به کشورهای همسایه این روزها حسابی داستان ساز شده. گویا بعضی تولیدکنندگان، ماسه بادی و روغن سوخته قاطی میکنند و بعضی واسطه ها هم سنگ ته ظرف می اندازند تا سود بیشتری به جیب بزنند. نکته اینجا است که ممکن است همین چند درصد اندک تولیدکننده و صادرکننده کاری کنند که آبروی محصولات ایرانی بیش از این رفته و ناگهان درهای صادرات همسایه ها به روی ما بسته شود. در یک فقره، قیری که به یکی از کشورها فروخته بودند آنقدر بی کیفیت بوده که آسفالت جاده بعد از خشک شدن مچاله می شود و مجبور می شویم به جبران آبروی رفته، هم عرق شرم بریزیم و هم قیر درجه یک تاوان دهیم. این شامل محصولات دیگری مثل سوخت هم می‌شود.

تنگ نظری ها روی شرکت تبریزی

تازگی ها بعضی ها که هدف شان هم مشخص نیست گیر داده اند که شرکت های زیان ده چرا باید تیم ورزشی داشته باشند. لای صحبت هایشان هم از شرکت صنعتی بزرگ تبریز نام برده اند! معلوم نیست قصد خراب کردن نام شرکت مذکور را دارند یا تصاحب تیم فوتبال پرطرفدار تبریزی را! چرا که هم صورت های مالی نشان می دهد وضعیت شرکت مذکور با وجود تحریم ها و فشارها، خوب است و هم تیم فوتبال مذکور افتخار بسیاری از هموطنان است.

رد صلاحیت شده های زورگو

در چند روز اخیر خبر رد صلاحیت بعضی اهالی بهارستان حسابی خبرساز شد؛ اما گویا برخی مردودی های بهارستان آنقدر نفوذ دارند که حکم را به نفع خود عوض می کنند و دوباره در فهرست کاندیداهای انتخابات قرار می گیرند. باید دید با این همه حرف و حدیث، رای می آورند یا نه؟

دستگیری بزرگترین قاچاقچی سوخت

بزرگترین قاچاقچی سوخت بعد از ۹ سال فرار دستگیر شده، «ه.پ» مدیرعامل وقت شرکت «پ.آ.ج» در حالی اخیراً پس از ۹ سال فرار دستگیر و بازداشت شده که شعبه دوم دادگاه تجدیدنظر استان بوشهر در پرونده‌ای به اتهام قاچاق بیش از یکصد میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی یارانه‌ای معادل ۵۰ فروند کشتی نفتکش، او را جمعاً به پرداخت یک هزار و ۴۶۱ میلیارد و ۱۵۴ میلیون و ۱۱۹ هزار و ۳۰۶ ریال محکوم کرده است.

صدیقی تبریز
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
سلام بله که ابروی ایران وایرانی خواهد رفت وقتی مدیریت و نظارت در تولید و فروش قیر نباشه همین میشه وقتی به هرکی از راه رسیده مجوض تولید دادن نتیجه همین میشه وقتی درمنطقه ازاد مجوض واردات وکیوم عراق داده میشه وبه اسم قیر ایرانی صادر میشه نتیجه میشه همین تولید کننده هم دنبال سود بیشتره نه ابروی کشور من خودم از مخازن مرزی ترکیه بازدید کردم حداقل نیم متر ماسه ته نشین بود
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: