تعداد بازدید : ۶۶۸
کد خبر : ۲۰۶۶۳۲
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: حذف یارانه معیشتی خانوار‌ها به دلیل میزان درآمد کل خانوار، سازوکار مناسبی است.

حذف یارانه به دلیل میزان درآمد کل خانوار مناسب نیست

به گزارش بورس نیوز، محمدمهدی مفتح در خصوص واریز نادرست یارانه معیشتی به مردم به ویژه نیازمندان، اظهار کرد: در شرایط فعلی واریز یارانه معیشتی ابهامات و مشکلات بسیاری دارد، اما مردم نسبت به نحوه واریز این اعتبارات از سوی دولت اعتراض دارند.

وی افزود: در بعضی مواقع مردم وقتی ما را می‌بینند، نسبت به شیوه دولت در واریز یارانه معیشتی انتقاد می‌کنند. دولت در زمان واریز یارانه بنزینی اعلام کرد که این اعتبار به ۶۰ میلیون نفر پرداخت خواهد شد.

نماینده مردم تویسرکان در خانه ملت ادامه داد: در وضعیت فعلی تعداد قابل توجهی از مردم اعلام کرده اند که یارانه معیشتی دریافت نکرده اند، سوال اینجاست که دولت چگونه اعلام می‌کند که به ۶۰ میلیون نفر یارانه بنزینی پرداخت کرده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: از سوی دیگر عده‌ای از متقاضیان دریافت یارانه معیشتی اعلام می‌کنند که دولت به دلایل نادرست آن‌ها را از لیست دریافت یارانه حذف کرده، به نظر می‌رسد که دولت ملاک اصلی خود را پرداخت یارانه معیشتی، میزان درآمد کل خانوار قرار داده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: حذف یارانه معیشتی خانوار‌ها به دلیل میزان درآمد کل خانوار، سازوکار مناسبی نخواهد بود. زیرا ممکن است در یک خانواده فرزندانی که شغل و درآمد دارند، اما درآمد خود را برای تشکیل زندگی جدید و ازدواج پس‌انداز می‌کنند، بنابراین نمی‌توان این درآمد‌ها را ملاک پرداخت یا حذف یارانه قرار دارد.


مفتح گفت: به نظر من دولت باید ملاک پرداخت یا حذف یارانه معیشتی را میزان ثروت خانوار‌ها تعیین کند، در آن زمان می‌توان براساس میزان ثروت تعیین کرد که آیا این خانواده مستحق دریافت یارانه بنزینی است یا خیر.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
رستگاری بدون هیجان‌زدگان!
بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.