تعداد بازدید : ۶۷۰
کد خبر : ۲۰۶۷۱۱
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز؛
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
رونق بازار موجب ورود شرکت‌های دولتی به بورس می شود و سطح نقدینگی دولت با توجه به تحریم‌ها افزایش می یابد.

بازگشت پول ترسو به بازار

محسن محمودزاده مرقی مدیرعامل کارگزاری بانک انصار در خصوص بازاری پایدار و پر رونق به بورس نیوز اظهار کرد: اگر بورس و سهامدار دست‌به‌دست هم دهند تا سهم‌ها را بازارساز کنند، می‌توانند از بحران‌ها عبور کنند و دیگر شاهد صف‌های خرید و فروش نخواهیم بود.

وی ادامه داد: بازارگردان سهام و نقدینگی را در اختیار داشته و هر زمانی که صف خرید تشکیل شد، باید از محل سهامی که در اختیار دارند، پاسخگو باشند و اجازه ندهند صف درست شود؛ بازارگردان‌ها با توجه به این که باید خرید و فروش کنند، لازم هست اطلاعات شرکت‌ها را داشته باشند چراکه سود آن‌ها در کف خرید و فروش هست.

این کارشناس بازارسرمایه با اشاره به تاثیر نرخ دلار، نفت و رخداد‌های سیاسی بر بازار عنوان کرد: زمانی که قیمت دلار افزایش می‌یابد خود به خود از ارزش دارایی افرد کاسته می‌شود در نتیجه باید نقدینگی را تبدیل به دارایی کنیم و در این شرایط چه بازاری مناسب‌تر از بازار سرمایه وجود ندارد.

مدیرعامل کارگزاری بانک انصار گفت: باید تلاش شود تا بازار به ثبات رسیده و تثبیت شود و البته نباید پیش‌بینی‌های بد را دامن زد؛ سرمایه‌ای که طی دو هفته گذشته از بورس خارج شد در حال برگشت بوده و نگاه‌ها به بازار مثبت و از رفتار‌های هیجانی کاسته شده است.

محمودزاده با اشاره به قیمت تمام شده سهام در آمریکا خاطرنشان کرد: اوراق بهادار در بازار کشور در مقایسه با بورس آمریکا در سطح پایین‌تری معامله می‌شود، ۳ سنت در مقایسه با ۵۰ دلار نشان می‌دهد سهم در کشور قیمتی ندارد و می‌بایست افزایش بیابد، بورس پررونق برای کشور نیز بهتر هست و دولت می‌تواند شرکت‌های خود را عرضه کند و سطح نقدینگی خود را پوشش دهد و اخیرا نیز مقام معظم رهبری توصیه کردند که مردم در بورس سرمایه گذاری کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: