تعداد بازدید : ۷۹۵
کد خبر : ۲۰۶۷۱۱
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز؛
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
رونق بازار موجب ورود شرکت‌های دولتی به بورس می شود و سطح نقدینگی دولت با توجه به تحریم‌ها افزایش می یابد.

بازگشت پول ترسو به بازار

محسن محمودزاده مرقی مدیرعامل کارگزاری بانک انصار در خصوص بازاری پایدار و پر رونق به بورس نیوز اظهار کرد: اگر بورس و سهامدار دست‌به‌دست هم دهند تا سهم‌ها را بازارساز کنند، می‌توانند از بحران‌ها عبور کنند و دیگر شاهد صف‌های خرید و فروش نخواهیم بود.

وی ادامه داد: بازارگردان سهام و نقدینگی را در اختیار داشته و هر زمانی که صف خرید تشکیل شد، باید از محل سهامی که در اختیار دارند، پاسخگو باشند و اجازه ندهند صف درست شود؛ بازارگردان‌ها با توجه به این که باید خرید و فروش کنند، لازم هست اطلاعات شرکت‌ها را داشته باشند چراکه سود آن‌ها در کف خرید و فروش هست.

این کارشناس بازارسرمایه با اشاره به تاثیر نرخ دلار، نفت و رخداد‌های سیاسی بر بازار عنوان کرد: زمانی که قیمت دلار افزایش می‌یابد خود به خود از ارزش دارایی افرد کاسته می‌شود در نتیجه باید نقدینگی را تبدیل به دارایی کنیم و در این شرایط چه بازاری مناسب‌تر از بازار سرمایه وجود ندارد.

مدیرعامل کارگزاری بانک انصار گفت: باید تلاش شود تا بازار به ثبات رسیده و تثبیت شود و البته نباید پیش‌بینی‌های بد را دامن زد؛ سرمایه‌ای که طی دو هفته گذشته از بورس خارج شد در حال برگشت بوده و نگاه‌ها به بازار مثبت و از رفتار‌های هیجانی کاسته شده است.

محمودزاده با اشاره به قیمت تمام شده سهام در آمریکا خاطرنشان کرد: اوراق بهادار در بازار کشور در مقایسه با بورس آمریکا در سطح پایین‌تری معامله می‌شود، ۳ سنت در مقایسه با ۵۰ دلار نشان می‌دهد سهم در کشور قیمتی ندارد و می‌بایست افزایش بیابد، بورس پررونق برای کشور نیز بهتر هست و دولت می‌تواند شرکت‌های خود را عرضه کند و سطح نقدینگی خود را پوشش دهد و اخیرا نیز مقام معظم رهبری توصیه کردند که مردم در بورس سرمایه گذاری کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: