تعداد بازدید : ۶۵۱
کد خبر : ۲۰۶۸۲۰
قیمت سهام همچنان با سودآوری همخوانی ندارد؛
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
ر حالی که شرکت سیمان قاین در ۹ماهه سال مالی ۱۳۹۷ موفق به فروش بیش از ۳۶۲.۰۰۰ تن سیمان پاکتی تیپ ۲ داخلی و صادراتی شده بود، در مدت مشابه سال جاری تنها موفق به فروش ۳۴۲.۰۰۰ تن از این محصول شده است.

قیمت سهام همچنان با سودآوری همخوانی ندارد

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، علیرغم انتشار گزارش‌های میاندوره‌ای بعضا مطلوب از برخی شرکت‌های تولیدی در ماه‌های اخیر، آنچه بیش از هر موضوعی دیگر به چشم می‌آید، عدم همخوانی قیمت‌ها با سودآوری این شرکت هاست.

از نکات قابل توجه صورت‌های مالی ۹ ماهه حسابرسی نشده این شرکت در مقایسه با عملکرد مدت مشابه سال مالی ۱۳۹۷، کاهش در حدود ۲۲.۰۰۰ تنی مجموع انواع محصولات تولیدی بوده که بخش عمده‌ای از آن به دلیل کاهش محسوس فروش سیمان پاکتی تیپ ۲ صادراتی بوده است.

بر این اساس، در حالی که شرکت سیمان قاین در ۹ماهه سال مالی ۱۳۹۷ موفق به فروش بیش از ۳۶۲.۰۰۰ تن سیمان پاکتی تیپ ۲ داخلی و صادراتی شده بود، در مدت مشابه سال جاری تنها موفق به فروش ۳۴۲.۰۰۰ تن از این محصول شده است.

قیمت سهام همچنان با سودآوری همخوانی ندارد

با این وجود افزایش نرخ‌های فروش محصولات این شرکت در ۹ماهه سال مالی ۱۳۹۸، ۷۸۵ میلیارد ریال را نشان می‌دهد که این موضوع منجر به افزایش در حدود ۴۵ درصدی جمع کل درآمد‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: