تعداد بازدید : ۱۲۸۶
کد خبر : ۲۰۶۹۱۴
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد؛
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
مدیرعامل کارگزاری آوانوین گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل برای رشد شاخص "افزایش نقدینگی" و ورود پول به بازار سرمایه هست.

مشارکت بالای سهامداران عرضه اولی رکورد زد

علی رضا قدرتی مدیرعامل کارگزاری آوا نوین در خصوص رشد شاخص به بورس نیوز اظهار کرد: روندی که طی ۳ماه اخیر جریان گرفته، ورود نقدینگی به بازار توسط سهامداران خرد و بخشی از پول سرگردان در اقتصاد کشور بوده که به سمت "بورس" هدایت شده و تعداد سهامدارانی که در عرضه‌اولیه شرکت‌ها مشارکت داشته‌اند، رکورد خود را شکسته و به رقم یک میلیون نفر رسیده و نشان از اعتماد سهامداران خرد به بازار سرمایه دارد.

وی ادامه داد: عوامل بنیادی دیگر مانند سودآوری شرکت‌ها، میزان تولید و فروش، رشد قیمت‌های جهانی، کامودیتی‌ها و محصولات پتروشیمی و همچنین نفت را می‌توان به عنوان عوامل تاثیرگذار بر رشد بازار دانست.

این کارشناس بازارسرمایه در رابطه با دورنمای رشد شاخص افزود: چشم‌اندازی که می‌توان برای بازار متصور شد، روند رو به رشد بوده و از این مرحله به بعد رشد شاخص با آرامی پیش می‌رود و البته به نقدینگی و انرژی بیشتری هست برای گذر از این قله‌ها نیاز است.

مدیرعامل کارگزاری آوانوین با اشاره به صنایع و و سهم‌های ارزنده تا پایان سال گفت: برخی از صنایعی که از پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری برخوردارند، همپای رشد شاخص و بازارسرمایه رشد نکرده‌اند مانند صنایع فلزی‌ومعدنی، پتروشیمی‌ها و پالایشی‌ها و در کنار این شرکت‌ها، صنایعی که بحث تجدید ارزیابی را دارند به عنوان صنایع پربازده بازار سرمایه شناخته می‌شوند

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: