تعداد بازدید : ۱۴۷۲
کد خبر : ۲۰۶۹۱۴
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد؛
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
مدیرعامل کارگزاری آوانوین گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل برای رشد شاخص "افزایش نقدینگی" و ورود پول به بازار سرمایه هست.

مشارکت بالای سهامداران عرضه اولی رکورد زد

علی رضا قدرتی مدیرعامل کارگزاری آوا نوین در خصوص رشد شاخص به بورس نیوز اظهار کرد: روندی که طی ۳ماه اخیر جریان گرفته، ورود نقدینگی به بازار توسط سهامداران خرد و بخشی از پول سرگردان در اقتصاد کشور بوده که به سمت "بورس" هدایت شده و تعداد سهامدارانی که در عرضه‌اولیه شرکت‌ها مشارکت داشته‌اند، رکورد خود را شکسته و به رقم یک میلیون نفر رسیده و نشان از اعتماد سهامداران خرد به بازار سرمایه دارد.

وی ادامه داد: عوامل بنیادی دیگر مانند سودآوری شرکت‌ها، میزان تولید و فروش، رشد قیمت‌های جهانی، کامودیتی‌ها و محصولات پتروشیمی و همچنین نفت را می‌توان به عنوان عوامل تاثیرگذار بر رشد بازار دانست.

این کارشناس بازارسرمایه در رابطه با دورنمای رشد شاخص افزود: چشم‌اندازی که می‌توان برای بازار متصور شد، روند رو به رشد بوده و از این مرحله به بعد رشد شاخص با آرامی پیش می‌رود و البته به نقدینگی و انرژی بیشتری هست برای گذر از این قله‌ها نیاز است.

مدیرعامل کارگزاری آوانوین با اشاره به صنایع و و سهم‌های ارزنده تا پایان سال گفت: برخی از صنایعی که از پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری برخوردارند، همپای رشد شاخص و بازارسرمایه رشد نکرده‌اند مانند صنایع فلزی‌ومعدنی، پتروشیمی‌ها و پالایشی‌ها و در کنار این شرکت‌ها، صنایعی که بحث تجدید ارزیابی را دارند به عنوان صنایع پربازده بازار سرمایه شناخته می‌شوند

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: